Jubileuszowy Konkurs VERBA SACRA 2015

„...a może sięgniemy tu z czasem i do Pisma Świętego? Może zdążymy wypracować artystyczną formę wygłaszania Słowa Starego i Nowego Testamentu, Apokalipsy i Listów św. Pawła”

Mieczysław Kotlarczyk

"Biblio, ojczyzno moja, Biblio, moja ziemio polska"

Roman Brandstaetter

Z okazji XV Jubileuszowego Festiwalu Sztuki Słowa VERBA SACRA ogłaszamy konkurs na artystyczną interpretację tekstu religijnego. Mamy Rok Jana Pawła II, który był niezwykłym mistrzem słowa. Dlatego dobór tekstów obejmuje w tym roku wyłącznie twórczość poetycką Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

Każdy z uczestników występuje tylko raz. I ten jeden raz decyduje o jego kwalifikacji do grona laureatów. Finał w grudniu w ramach XV Jubileuszowego Festiwalu Sztuki Słowa VERBA SACRA.

Czas trwania występu jednego uczestnika - 15 minut. Każdy przygotowuje obowiązkowo 2 dowolne fragmenty: jeden z „Tryptyku Rzymskiego”, drugi - z pozostałych utworów Karola Wojtyły.

W konkursie wykluczamy: montaże i adaptacje tekstów oraz środki pozawerbalne - rekwizyty, kostiumy, scenografię, muzykę, taniec, multimedia.

Do uczestnictwa szczególnie zaproszeni są: aktorzy, studenci szkół wyższych a zwłaszcza teatralnych oraz wydziałów wokalno - aktorskich, adepci teatrów państwowych i prywatnych, laureaci konkursów recytatorskich, lektorzy. Na zwycięzców czeka nagroda:

Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka / 5 000 zł/

Konkurs przebiega w dwóch etapach:

I - kwalifikacja na podstawie nadesłanych zgłoszeń,

II – przesłuchanie zakwalifikowanych uczestników i finał konkursu: termin i miejsce już wkrótce w specjalnym komunikacie.

Uczestnicy zobowiązani są do nadesłania na adres Biura Organizacyjnego VERBA SACRA zgłoszenia zawierającego:

• repertuar konkursowy/ teksty / bez możliwości wprowadzenia późniejszych zmian,

• życiorys artystyczny,

• aktualny adres i telefon.

Dane te należy przesłać w terminie do 20 listopada 2015 r. mailem na adres Biura Organizacyjnego: versac@amu.edu.pl, zaznaczając w temacie: Jubileuszowy Konkurs VERBA SACRA 2015.

Dodaj artykuł do:
(dodano 21.10.15, autor: blackrose)
Tagi: Jubileuszowy Konkurs VERBA SACRA 2015
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yungblud
2
Benson Boone
3
Katatonia
4
Calum Hood
5
Saxon
6
Neil Young & The Chrome Hearts
7
sanah
8
Eluveitie
9
Skunk Anansie
10
Arkadiusz Jakubik
1
David Marqués
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Blandine Lenoir
4
Lionel Baier
5
Margien Rogaar
6
Dean DeBlois
7
Frydrych-Zdanowska
8
Tim Moriarty
9
Len Wiseman
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia