Transemocje w Warszawie

Przychodząc na świat, jesteśmy rozdarci między bólem i dyskomfortem a łagodną przyjemnością związaną z zaspokojeniem swoich potrzeb. Wszystkie stany emocjonalne człowieka, te skrajne i te subtelne, są tematem eksperymentu teatralnego pod tytułem Transcemocje. Jego efekt można będzie zobaczyć 21 listopada w Warszawie.

To wydarzenie artystyczne z pogranicza performance i teatru. Trzy aktorki podejmą próbę uchwycenie pełnej palety emocji, ograniczając środki aktorskie do powtarzających się gestów i mikrodziałań. Eksperyment będzie wymagał od widza skupienia oraz intelektualnego i emocjonalnego zaangażowania, tak aby w pełnej koncentracji celebrować chwilę twórczego aktu.

Poprzez zagłębienie się we własnym wnętrzu oraz próbę odczytania i nazwania przekazywanych przez aktorki emocji nastąpi rodzaj transmisji zwrotnej, która pozwoli na wymianę energii i współudział widzów w prezentacji eksperymentu.

Transemocje mają wzbudzić w odbiorcach chęć zgłębienia własnych odczuć, lęków i obaw. Mają dać niepowtarzalną szansę na chwilę skupienia na samym sobie i odpowiedzi na fundamentalne pytania o własne poczucie szczęścia i sensu istnienia. To rodzaj teatralnej medytacji, w której celem jest oczyszczenie umysłu i skoncentrowanie się na tym, co dla każdego z nas najważniejsze.

Wydarzenie jest kierowane do widzów, którzy poszukują niecodziennych wrażeń teatralnych. Całość będzie podzielona na dwie części: pokaz oraz dyskusję z widzami o tym, co wydarzyło się na scenie, o odczuciach, wrażeniach i emocjach, które zostały pokazane.

Inscenizacja: Teatr ME/ST Magdalena Engelmajer, Szymon Turkiewicz
Występują: Dagmara Bąk, Magdalena Engelmajer, Aleksandra Tomaś

Transemocje
Pokaz: 22 listopada 2015 roku, godz. 17.00 i 19.30
Teatr ME/ST
Pawilon Sarp w Warszawie

Dodaj artykuł do:
(dodano 19.11.15, autor: blackrose)
Tagi: Transemocje, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Helloween
2
Matteo Bocelli
3
Tom Odell
4
Arjen Anthony Lucassen
5
The Hives
6
Anna Krzeszowiec
7
Twenty One Pilots
8
Il Volo
9
Jean-Michel Jarre
10
Sophie Ellis Bextor
1
Johannes Schmid
2
Ari Aster
3
Felipe Vargas
4
Darren Aronofsky
5
Samuel Van Grinsven
6
Ron Howard
7
Robert Wichrowski
8
Jay Roach
9
Michael Chaves
10
Burhan Qurbani
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Ewa Platt
4
Natalia Korczakowska
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia