Memoriał Ronniego Jamesa Dio 2016

Czy wiesz, co to "Heaven and Hell"? Każdy szanujący się fan rocka i metalu wie, że to utwór Black Sabbath. I każdy wie, czyj głos go wyśpiewywał. Był to głos Ronniego James Dio, jednego z najwybitniejszych wokalistów w historii. Dio zmarł w wyniku choroby nowotworowej w 2010 r. Zespół Scream Maker zapowiedział właśnie trzecią edycję memoriału poświęconego Dio.

Koncertowi głównemu, który odbędzie się 19 maja w warszawskiej Proximie, towarzyszyć będzie krótka trasa koncertowa, obejmująca Kraków (20.05 Rotunda), Krosno (21.05 Iron), Olsztyn (2.06 Nowy Andergrant), Gdańsk (3.06 Wydział Remontowy) i Szczecin (4.05 Free Blues Club). W trakcie memoriału zostanie zaprezentowany przekrojowy materiał z całej kariery Dio, w tym – w całości! - płyta "Heaven and Hell". - Każdy fan dobrej muzyki, który ceni dziedzictwo rocka i metalu, musi wpisać memoriał w swój koncertowy grafik. Naszym zamiarem jest nie tylko uczcić pamięć Ronniego, lecz także zarażać dobrą muzyką, która, niestety, w zalewie tandety "nie obroni się sama" – mówi Sebastian, koordynator koncertów.

Do Scream Maker dołączy Piotr "Voltan" Sikora z progmetalowego Exlibris i hardrockowego Leash Eye, który czuwał będzie nad klawiszowo-syntezatorową oprawą całego memoriału, a wśród gości koncertu głównego w Warszawie pojawią się m.in. Wojciech Cugowski, filar zespołu Bracia, Alessandro Del Vecchio, włoski muzyk i kompozytor znany ze współpracy z muzykami Deep Purple i Black Sabbath, Tomasz Struszczyk i Wojciech Hoffmann z zespołu Turbo, wybitny perkusista Atma Anur (nagrywał płyty m.in. z Richie Kotzenem, Jasonem Beckerem i Marty Friedmanem), Grzegorz Wilk, czy Aleksi Munter z fińskiej grupy Swallow The Sun.

Pozostałe koncerty trasy odbędą się w mniejszym składzie. Na wszystkich edycjach lokalnych oprócz Piotra Sikory zespół wesprze także Jasiek
Popławski (wokalista The Kroach) i Przemek Nalazek (SteelFire), a na poszczególnych koncertach artyści tacy, jak m.in. Witek Albiński, Alda Rei
(Livim' Fire), Dominik Cynar i Paweł Soja (Steel Velvet), Łukasz Szostak (Hateseed), czy Mila Szymańska (Setin).

W trakcie koncertu w Warszawie zostanie przeprowadzona kwestia na rzecz wymagajacego kosztownej rehabilitacji sześcioletniego Antosia Pańczyka, którego ojciec Sebastian (ex-Leash Eye) także zaśpiewa na memoriale. Antoś cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu 1b (choroba Werdniga Hoffmana). W obecnej chwili rehabilitacja jest jedynym środkiem pozwalającym na spowolnienie postępowania choroby. Na Antosia można przekazać 1 proc. podatku. (W formularzu PIT wpisać należy numer: KRS 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podać 11777 Pańczyk Antoni)

Bilety na wszystkie koncerty do nabycia w przedsprzedaży w poszczególnych klubach (od 8 lutego), a na koncerty w Warszawie/Krośnie/Gdańsku także na stronie screammaker.8merch.com w zakładce "Bilety".
Facebookowa strona trasy https://www.facebook.com/events/1025623900810715/

Dodaj artykuł do:
(dodano 26.01.16, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Memoriał Ronniego Jamesa Dio 2016, Warszawa, Proxima
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
The Storyteller
2
Wojtek Mazolewski Quintet
3
Daniel Blumberg
4
Steve Hackett
5
Paul Weller
6
Pink Floyd
7
Ólafur Arnalds
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Paolo Cognetti
2
Samuel Van Grinsven
3
Mike Flanagan
4
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
5
Ido Fluk
6
David Marqués
7
Rebecca Lenkiewicz
8
Paolo Genovese
9
Jan Hřebejk
10
Juliusz Machulski
1
Ewa Platt
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia