Wystawa "Uwierz w ducha" w Galerii Kordegarda

„Czy powinniśmy korzystać z tradycji, wierzeń i obyczajów słowiańszczyzny przedchrześcijańskiej jako odniesienia do źródeł naszej kultury? Gdzie pojawia się różnica między pogaństwem, a nieobecnością religii? Wiara w jakie symbole przenosi nas w dany obszar wyznań? Symbole mogą występować jako intuicyjna cecha danego zjawiska bądź refleksja naukowa. W sztuce także dochodzi do podobnych inspiracji. Symbolika może wtedy przybrać dowolny wyraz w pracach, które często wyrażają więcej niż złożony esej. Surrealizm, kicz, folklor, budzenie grozy, przywoływanie zjawisk nadprzyrodzonych są pierwszymi narzucającymi się narzędziami/tematami dzięki którym udaje się połączyć wiele rzeczywistości. Do wystawy "Uwierz w ducha" zostały wybrane prace, które w niezobowiązujący sposób mierzą się z przywołanymi wariantami.”

Program wydarzeń towarzyszących wystawie:

31 października, godz. 18:00 – otwarcie wystawy

2 listopada
18:30 wykład dr. Tadeusza Baraniuka „Współczesne przejawy pogańskości”

4 listopada
20:00 improwizowany biwak w galerii, spotkanie teatralne o współczesnej duchowości, które poprowadzą aktorzy Teatru improwizowanego Klancyk. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu “Kultura na wynos”. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy na kordegarda@nck.pl w tytule prosimy wpisać „BIWAK”.
Więcej informacji...

23 listopada
18:30 słuchowisko „Na łące i w borze” na temat stworów i bóstw pogańskich, prowadzi Olin Gutowski i Radosław Duda

24 listopada
18:30 pokaz filmu „Dawid chce odlecieć”, którego dystrybutorem jest Against Gravity

Artyści: Piotr Bosacki, Ewa Juszkiewicz, Hege Lønne, Katarzyna Majak, Łukasz Ziętek
Kurator: Marta Czyż

Miejsce: Galeria Kordegarda, Krakowskie Przedmieście 15/17
Galeria czynna od 11.00 do 19.00, od wtorku do niedzieli
Wstęp wolny.

Patroni medialni:
Exit, Notes na 6. tygodni, Gazeta Wyborcza, Kulisy Kultury

ip / Kordegarda

Dodaj artykuł do:
(dodano 06.11.2011, autor: ultratwist)
Tagi: Kordegarda, galeria, wystawa, warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
Bryan Ferry
3
Bring Me The Horizon
4
Black Label Society
5
Crown Lands
6
At the Gates
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Megadeth
1
Sarah Miro Fischer
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Sang-il Lee
4
Giorgos Georgopoulos
5
Kleber Mendonça Filho
6
David Borenstein, Pavel Talankin
7
Maggie Gyllenhaal
8
Kirill Sokolov
9
Jan Komasa
10
Joachim Trier
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia