Kontakt>Contact: Wystawa malarstwa

Projekt Kontakt>Contact to wielowątkowy obraz twórczości malarskiej powstającej w trzech ośrodkach artystycznych w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Tym razem wystawa zaprezentowana zostanie we Wrocławiu. Wydarzenie rozpocznie się 16 kwietnia Galerii Tętno.

Projekt ma formę dialogu malarskiego między grupą artystów z całej Polski. Warszawę reprezentują Magdalena Hajnosz, Edyta Dzierż, Kuba Janyst, Krzysztof Kopeć. Przedstawicielką Gdańska jest Anna Brudzińska. Artyści wrocławscy to Kasia Banaś, Małgorzata Jojnowicz, Jolanta Studzińska i Krystyna Szczepaniak.

Wyraźnym akcentem, a także kolejnym elementem spójnym, „kontaktującym” artystów, tym razem w sferze formalnej wystawy, jest bogactwo koloru. Jego intensywność i siła emanuje z każdej z prezentowanych prac, choć za każdym razem wydobywana jest w odmienny sposób, od świetlistego przenikania przezroczystości (w pracach Banaś, Brudzińskiej, Jojnowicz) przez płaskie zestawienia plam barwnych (Dzierż, Janyst, Nawrocka, Szczepaniak), subtelne przenikania (Hajnosz, Kopeć), aż po jednorodne płaszczyzny koloru (u Studzińskiej), budujące – każdy na swój sposób głębię obrazu – trójwymiarową przestrzenność płócien – mówi dr Patrycja Pucek.

Kontakt>Contact – wystawa malarstwa
Od 16 kwietnia do 30 kwietnia 2016 roku
Wernisaż: 16 kwietnia 2016 roku, godzina 18.00
Kuratorzy wystawy: Edyta Dzierż, Małgorzata Jojnowicz
Organizatorzy: Galeria Sztuki Tętno we Wrocławiu, Okręg Wrocławski ZPAP, Okręg Warszawski ZPAP / Galeria Lufcik w Warszawie
Galeria Sztuki Tętno
Wrocław

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.04.16, autor: blackrose)
Tagi: Kontakt>Contact, wystawa malarstwa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Blumberg
2
The Storyteller
3
Wojtek Mazolewski Quintet
4
Ólafur Arnalds
5
Steve Hackett
6
Pink Floyd
7
Paul Weller
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Samuel Van Grinsven
2
Mike Flanagan
3
Danny Boyle
4
Paolo Genovese
5
Paolo Cognetti
6
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
7
Jan Hřebejk
8
Rebecca Lenkiewicz
9
Ido Fluk
10
David Marqués
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia