Boginie w Galerii Szklarnia

8 kwietnia Galeria Szklarnia Dwa w Łodzi zaprasza na wernisaż wystawy Oli Buczkowskiej-Przeździk pt. "Boginie. Ekspozycja" jest doktorską dysertacją artystki przygotowaną pod opieką prof. Grzegorza Przyborka.

Obecności kobiecego podmiotu w artystycznych działaniach pojawia się jako jedno z głównych zagadnień w pracach Oli Buczkowskiej-Przeździk. Prezentowany na wystawie cykl Boginie jest próbą wykreowania współczesnej bogini płodności. Poprzez połączenie superbohaterki z ponadczasowym bóstwem Buczkowska-Przeździk stwarza nową postać, używając stanu brzemiennego jako źródła supermocy.

W przypadku Oli Buczkowskiej-Przeździk prezentacji wewnętrznych przeżyć, pytań i fascynacji poszerzanych o przeżycia i doświadczenia innych kobiet towarzyszy odwaga w podejmowaniu tematów uznawanych za tabu, a także tendencja do przesuwania granic i przełamywania stereotypów. Nic tu nie jest wyraźnie podkreślone ani jednoznaczne. Z portretów, autoportretów, scen rodzajowych i martwych natur stworzonych za pomocą fotografii sączy się coś, co wywołuje w nas uczucie przyjemności i nostalgii, ale też nieokreślonego niepokoju. Patrząc, zaczynamy weryfikować nasze przemyślenia, zadajemy sobie pytania i na nowo określamy stosunek do ustalonych już raz na zawsze spraw – mówi Hanna Kaniasta (historyczka sztuki, koordynatorka wystaw promujących polską sztukę).

Boginie
Autor: Ola Buczkowska-Przeździk
Wernisaż: 8 kwietnia 2016 roku
Wystawa otwarta od 8 kwietnia do 24 kwietnia 2016 roku
Galeria Szklarnia Dwa w Łodzi

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.04.16, autor: blackrose)
Tagi: Boginie, Galeria Szklarnia
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Blumberg
2
The Storyteller
3
Wojtek Mazolewski Quintet
4
Ólafur Arnalds
5
Steve Hackett
6
Pink Floyd
7
Paul Weller
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Samuel Van Grinsven
2
Mike Flanagan
3
Danny Boyle
4
Paolo Genovese
5
Paolo Cognetti
6
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
7
Jan Hřebejk
8
Rebecca Lenkiewicz
9
Ido Fluk
10
David Marqués
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia