Geometria konstrukcyjna: Wystawa twórczości Bena Muthofera

25 maja Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na wystawę Bena Muthofera pt. "Geometria konstrukcyjna". Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane prace ukazujące doświadczenia mieszkańców Europy Środkowej.

Sztuka Bena Muthofera wpisuje się w tradycję europejskiej awangardy. Wystawa w Opolu jest istotna nie tylko ze względów artystycznych – ma ona bardzo ważny kontekst lokalny, wynikający z poszukiwań tożsamości w świecie naznaczonym dramatem II wojny światowej.

Wystawa Bena Muthofera w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu ma charakter retrospektywny, prezentowane są na niej rzeźby, obrazy oraz grafiki, powstałe na przestrzeni kilku dziesięcioleci. Artysta przekazuje zgromadzone na wystawie dzieła w darze dla Opola.

Ben Muthofer – urodził się w 1937 roku, studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium i uzyskał dyplom w pracowni prof. Ernsta Geitlingera. Pomimo odbytych studiów malarskich jest przede wszystkim autorem prac rzeźbiarskich, wpisujących się w nurt sztuki konkretnej, często wielkoformatowych kompozycji posługujących się językiem geometrii. Wiele z jego prac eksponowanych jest w przestrzeniach publicznych (m.in. Monachium, Ingolstadt, Mannheim, Regensburg), prace Muthofera znajdują się także w licznych muzeach sztuki. Od lat 60. XX w. jego twórczość pokazywana była na wielu ekspozycjach w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Geometria konstrukcyjna – wystawa twórczości Bena Muthofera
Od 25 maja do 26 czerwca 2016 roku
Wernisaż: 25 maja 2016 roku, godz. 18.00
Kuratorka projektu: Agnieszka Dela-Kropiowska
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.05.16, autor: blackrose)
Tagi: Geometria konstrukcyjna, wystawa, Ben Muthofer
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Katatonia
2
Neil Young & The Chrome Hearts
3
Saxon
4
Calum Hood
5
Skunk Anansie
6
Eluveitie
7
Arkadiusz Jakubik
8
sanah
9
Damiano David
10
W.E.N.A.
1
David Marqués
2
Celine Song
3
Lionel Baier
4
Dean DeBlois
5
Margien Rogaar
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Len Wiseman
8
Frydrych-Zdanowska
9
Wes Anderson
10
Tim Moriarty
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia