Krakowski kolaż

16 czerwca na Placu Szczepańskim w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy Krakowski kolaż poświęconej kabaretowi Piwnica pod Baranami, zorganizowany przez Archiwum Narodowe w Krakowie.

Piwnicę pod Baranami organizatorzy prezentują przez pryzmat dwóch osób, bodaj najważniejszych w jej historii, które wraz z grupą przyjaciół współorganizowały Kabaret, nadały mu unikatowy styl i przeprowadziły go przez pierwsze 40 lat istnienia – Janiny Garyckiej i Piotra Skrzyneckiego. Pokażą, jak powstał Kabaret, czym był dla jego twórców, przedstawią specyfikę repertuaru, problemy z cenzurą. Każdy miłośnik Kabaretu będzie miał okazję zapoznać się z bezpośrednimi relacjami jego artystów dzięki materiałom audiowizualnym, które można odtworzyć na tablecie lub smartfonie poprzez zeskanowanie kodów QR umieszczonych na planszach wystawy.

Opowieść zatrzyma się na dłużej przy obchodach jubileuszu Piwnicy sprzed 30 lat, których częścią była Wielka Wystawa Jubileuszowa I co nam z tego zostało… zorganizowana w Pałacu Sztuki oraz bal pod hasłem „Przypomnij sobie pierwsze miesiące 1956 roku w Krakowie”. Wystawę Krakowski kolaż oparto głównie o materiały przechowywane w Archiwum Narodowym w Krakowie: w zbiorach Janiny Garyckiej i Piotra Skrzyneckiego oraz aktach Krakowskiego Domu Kultury Pałac pod Baranami, uzupełnione o fotografie z prywatnych kolekcji. Opowieść o ostatnich 20 latach działalności Piwnicy przygotowali obecni twórcy Kabaretu, kontynuujący i rozwijający dzieło poprzedników.

Krakowski Kolaż
Od 13 do 27 czerwca 2016 roku
Wernisaż: 16 czerwca 2016 roku
Plac Szczepański w Krakowie

Dodaj artykuł do:
(dodano 14.06.16, autor: blackrose)
Tagi: Krakowski kolaż
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Katatonia
2
Saxon
3
Calum Hood
4
Neil Young & The Chrome Hearts
5
Eluveitie
6
Arkadiusz Jakubik
7
sanah
8
Skunk Anansie
9
Damiano David
10
W.E.N.A.
1
Lionel Baier
2
Celine Song
3
Dean DeBlois
4
Margien Rogaar
5
Tim Moriarty
6
Wes Anderson
7
Len Wiseman
8
David Marqués
9
Frydrych-Zdanowska
10
Michael Dweck, Gregory Kershaw
1
Robert Tuesley Anderson
2
Ludwik Lunar
3
Rashid Khalidi
4
Maria Gąsienica-Zawadzka
5
Sławomir Gortych
6
Marguerite Radclyffe-Hall
7
Robert Małecki
8
Ildefonso Falcones
9
Dan Jones
10
Jenny Blackhurst
1
Paweł Miśkiewicz
2
Ewa Platt
3
Ilaria Lanzino
4
Sebastian Fabijański
5
Anna Kękuś
6
Łukasz Czuj
7
reż. Mariusz Treliński
8
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
9
Gabriela Zapolska
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia