Minimalizm w praktyce, czyli jak się pozbyć zbędnych rzeczy

Czy wiesz, że na bluzkę z wyprzedaży albo kolejny błyszczyk pracujesz nawet kilka godzin? Gromadzenie rzeczy, kupowanie „w nagrodę za ciężki dzień” wcale nie uszczęśliwia i nie czyni nas lepszymi. Na pytanie jak zerwać ze zgubnymi nawykami i zmienić hierarchie potrzeb odpowiada Katarzyna Kędzierska w książce „Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce” (Znak). Już 31 sierpnia w warszawskim salonie Empik odbędzie się spotkanie z autorką.

Minimalizm często bywa postrzegany jako wybór pełen wymagających wyrzeczeń i krępujących ograniczeń. W książce „Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce” Katarzyna Kędzierska udowadnia, że mniej przedmiotów, to więcej spokoju i radości z tego, co już masz. Rady autorki są zaskakująco proste: korzystaj z życia świadomie. Poznaj zaskakująco prosty i konkretny plan pozbycia się przytłaczającego nadmiaru. Zacznij od drobnych zmian. Od małych bastionów chaosu: szafki z przyprawami, szuflady z biżuterią. Spróbuj spędzić 21 dni bez czegoś, co wydawało się niezbędne – to wystarczy, by wyrobić w sobie nawyk.

Katarzyna Kędzierska to autorka największego w Polsce bloga o minimalizmie Simplicite.pl i projektu Szafa Minimalistki, prawniczka, praktyk biznesu. Jej przemyślany, przyjazny przewodnik po sztuce prostego życia jest wynikiem własnych doświadczeń i poszukiwań.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, jak wykorzystać minimalizm do tego, by żyć świadomie i mądrze oraz spożytkować tę wiedzę w praktyce. Autorka zaproponuje sprawdzoną technikę radzenia sobie z niepotrzebnymi rzeczami, z którymi do tej pory nie potrafiliśmy się rozstać. Prosimy przynieść te rzeczy na spotkanie. Do pozbycia się ich wykorzystamy specjalne pudło.

31 sierpnia, godz. 18:00
Empik Arkadia
Warszawa, Al. Jana Pawła 82

Dodaj artykuł do:
(dodano 29.08.2016, autor: gaba)
Dział literatura
Tagi: Minimalizm w praktyce, czyli jak się pozbyć zbędnych rzeczy
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Maisie Peters
2
Blindead23
3
Crown Lands
4
Black Label Society
5
Arlo Parks
6
At the Gates
7
Bryan Ferry
8
Archive
9
Gorillaz
10
Kwiat Jabłoni
1
Sang-il Lee
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Sarah Miro Fischer
4
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
5
Dariusz Walusiak
6
David Merriman, Jim Sheridan
7
Ildikó Enyedi
8
André Øvredal
9
Jan Komasa
10
Łukasz Palkowski
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia