Wystawa malarstwa Mileny Romanowskiej w Galerii Lufcik

W dniach 22 listopada - 5 grudnia, Galeria Lufcik w Warszawie zaprasza na wystawę malarstwa Mileny Romanowskiej.

„Warto zauważyć, że słownik artystyczny Mileny Romanowskiej nie zawiera postaci ludzkiej. Zupełnie jakby główny architekt i budowniczy zbiegł ze sceny wydarzeń, albo w jakiś sposób został z niej usunięty. W wyniku tego zabiegu artystka uzyskuje niepokojące wrażenie porzucenia, permanentnego braku, który powstał w niewyjaśnionych okolicznościach. Można by wręcz powiedzieć, że dzieła ludzkich rąk, stojące bezużytecznie, zachowują w sobie wspomnienie dawnej świetności i zarazem ewokują poczucie katastrofy, jaka wydarzyła się mimo niezwykłej energii twórczej, dzięki której doszło do powstania tych obiektów. Albo, że owa energia miała swój rewers w postaci destrukcyjnych sił doprowadzających do zniesienia czynnika biologicznego.”

MILENA ROMANOWSKA – studiowała w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi . Dyplom w zakresie malarstwa i tkaniny unikatowej. W 1993 r. przebywała w Paryżu na stypendium twórczym przyznanym przez Fundację Kultury Niezależnej. W 2009 uzyskała tytuł doktora w dziedzinie malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Od 2010 prowadzi pracownię malarstwa na Kierunku Grafika SWSPiZ w Łodzi. Uprawia malarstwo
i rysunek, zajmuje się także grafiką projektową.

22 listopada - 5 grudnia 2011 roku,
Wstęp wolny
Dom Artysty Plastyka, ul. Mazowiecka 11a (Galeria Lufcik), Warszawa

Dodaj artykuł do:
(dodano 23.11.2011, autor: ultratwist)
Tagi: Milena Romanowska, Galeria Lufcik, malarstwo
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
Bryan Ferry
3
Bring Me The Horizon
4
Black Label Society
5
Crown Lands
6
At the Gates
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Megadeth
1
Sarah Miro Fischer
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Sang-il Lee
4
Giorgos Georgopoulos
5
Kleber Mendonça Filho
6
David Borenstein, Pavel Talankin
7
Maggie Gyllenhaal
8
Kirill Sokolov
9
Jan Komasa
10
Joachim Trier
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia