Parada Schumana

Parada Schumana to manifestacja osób, które opowiadają się za wzmocnieniem integracji europejskiej oraz aktywną rolą Polski w silnej Unii Europejskiej. Parada Schumana jest manifestacją obywatelską, niepowiązaną z żadną z partii politycznych. Zapraszamy wszystkich podzielających naszą propozycję dla przyszłości Europy, niezależnie od preferencji partyjnych. Startujemy 6 maja o g. 11:30 w Warszawie. Termin ten jest powiązany z przypadającym na 9 maja Dniem Europy, kiedy to w 1950 roku Robert Schuman ogłosił swój plan integracji kontynentu.

Szkoły, kluby europejskie oraz inne grupy zorganizowane zachęcamy do Rejestracji. Nie jest ona obowiązkowa, ale ułatwi nam przygotowania logistyczne oraz zapewni lepszą komunikację z zaintersowanymi grupami.

CHCEMY EUROPY…

My, uczestnicy Parady Schumana opowiadamy się za silną Polską w silnej Unii Europejskiej. Domagamy się, aby Polska ze względu na swój potencjał była jednym z liderów integracji. Chcemy Europy:

BEZPIECZNEJ. Będącej w stanie samodzielnie stawić czoło zagrożeniom zewnętrznym, takim jak terroryzm, wojny na świecie czy agresywna polityka Rosji. Dysponującej Europejską Polityką Obronną, ze współpracującymi siłami zbrojnymi poszczególnych państw będącymi równorzędnym partnerem dla współpracy ze Stanami Zjednoczonymi wewnątrz NATO.

SOLIDARNEJ. Okazującej zrozumienie i pomoc tym krajom europejskim i ich mieszkańcom, którzy znajdują się w potrzebie ze względu na katastrofy naturalne, kryzys ekonomiczny, niestabilną sytuację społeczną i polityczną lub inne niebezpieczeństwa, także zewnętrzne.

INNOWACYJNEJ. Będącej światowym liderem w rozwoju gospodarki, nauki i technologii, jednocześnie dbającej o środowisko naturalne.

PROSPOŁECZNEJ. Zapewniającej najwyższe, światowe standardy usług publicznych, jak edukacja, służba zdrowia czy transport. Stwarzającej wszystkim warunki do podjęcia uczciwej pracy, w której zagwarantowane są prawa pracownicze. Wspomagającej rozwój małych i średnich firm rodzinnych.

DEMOKRATYCZNEJ i PRAWORZĄDNEJ. W której decyduje większość obywateli przy poszanowaniu zdania i potrzeb mniejszości, przestrzegane są prawa człowieka, władze działają w granicach stanowionego prawa i nie stosują przemocy prawnej, jak i fizycznej wobec obywateli. Służby publiczne pracują uczciwie i są przyjazne obywatelowi.

OTWARTEJ. Zapewniającej swoim mieszkańcom swobodne podróżowanie, możliwość podjęcia nauki, pracy, handlu i współpracy na terenie całej Unii Europejskiej. Skutecznie strzegącej swoich granic zewnętrznych – zarówno przed niekontrolowanym napływem osób, jak i nieuczciwymi praktykami gospodarczymi. Jednocześnie udzielającej, na miarę swojego potencjału, pomocy ofiarom wojen i kataklizmów w innych rejonach świata.

WIERZĄCEJ W SWOJE MOŻLIWOŚCI. Będącej dumną ze swoich wartości ukształtowanych przez historię, kulturę i religię. Szanującej różnorodność kulturową swoich państw i ich mieszkańców. Przeciwstawiającej się nieprawdziwej i brutalnej propagandzie innych państw i organizacji, które dążą do zniszczenia Unii Europejskiej.

Startujemy 6 V 2017 r. o 11:30 z Krakowskiego Przedmieścia (okolice Kościoła św. Anny). Przemarsz Parady do godz. 13:00 trasą: Miodowa - Senatorska - Wierzbowa - Moliera - Królewska - Krakowskie Przedmieście - Miasteczko Schumana.

Dodaj artykuł do:
(dodano 21.04.17, autor: blackrose)
Tagi: Parada Schumana
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pawbeats
2
Bokka
3
Jakubik Arkadiusz
4
Andrus Artur
5
Pentatonix
6
Limboski
7
Behemoth
8
Uniatowski
9
A Perfect Circle
10
KRÓL
1
Alexandra Leclere
2
Sun-ho Cho
3
Eli Roth
4
Steven Spielberg
5
Anthony Russo, Joe Russo
6
Małgorzata Szumowska
7
Paweł Sala
8
Nash Edgerton
9
Roar Uthaug
10
Khaled Walid Barsaoui, Kaouther Ben Hania
1
Hamerski Adam
2
Burrowes Grace
3
Lingas-Łoniewska Agnieszka
4
Lingas-Łoniewska Agnieszka
5
Mahmood Imran
6
Gleick James
7
Von Buttlar Johannes
8
Sudjic Olivia
9
Baker J. D.
10
Severski Vincent V.
1
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
2
Manula Kalicka / reż. Alina Moś-Kerger
3
Aleksander Kaniewski
4
Dea Loher / reż. Marek Kalita
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
7
Rodion Szczedrin
8
Michaił Bułhakow
9
Jarosław Murawski
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia