W niedzielę 23 kwietnia o godz. 17:00 odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu specjalna edycja Verba Sacra z okazji 120. lecia Domu Medialnego Święty Wojciech.
Powstałe podczas zaborów w Poznaniu polskie wydawnictwo jako swojego patrona obrało św. Wojciecha, pierwszego świętego polskiego, męczennika, który dokładnie 1020 lat temu poniósł śmierć męczeńską z rąk pogańskich Prusów. Odwołanie się do św. Wojciecha w nazwie tego wydawnictwa było w 1897 r. rodzajem manifestacji wobec władz pruskich, zaakcentowaniem dawnej potęgi Polski, zwłaszcza że postać św. Wojciecha ściśle łączy z królem Bolesławem Chrobrym, którego prochy spoczywają w katedrze poznańskiej.
Usłyszymy średniowieczny Żywot Świętego Wojciecha z XII wieku w polskim przekładzie z języka łacińskiego. Czytać będą Aleksander i Adam Machalica. Komentarz – prof. dr hab. Wiesław Wydra z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Oprawa muzyczna w wykonaniu dominikańskiej Scholi Ventuno pod dyrekcją Arkadiusza Kozłowskiego. Wstęp wolny. Będzie to 175 premiera Verba Sacra.
www.verbasacra.pl