Downfall of Gaia w Poznaniu 11 maja!

Agencja WiniaryBookings ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na koncert formacji Downfall of Gaia w Klubie pod Minogą w Poznaniu. Koncert odbędzie się 11 maja.

Zespół jest w trakcie promowania płyty „Atrophy”, która została wydana w zeszłym roku.

DOWNFALL OF GAIA (USA/Niemcy) - Metal Blade Records

Downfall of Gaia to ekstremalny zespół metalowy łączący w swojej twórczości wiele gatunków takich jak black metal, post-metal, sludge metal czy crust punk. Zespół oficjalnie został założony w roku 2008 przez Dominika Goncalves dos Reis’a (wokal, gitara) and Antona Lisovoja (wokal, bass), perkusistę Michael’a Kadnar i gitarzystę Marco Mazzola jednak praca nad muzyką między Dominikiem a Antonem rozpoczęła się już w 2006 roku skupiając się na d-beatowych i crust punkowych brzmieniach. Nazwa wybrana przez zespół odnosi się do greckiej bogini Gaii, która w mitologii jest uosobieniem Ziemi. Jest to nawiązanie do pełnych ekspresji tekstów i atmosfery, którą tworzą kompozycje grupy. Już na początku działalności w roku 2008 powstało pierwsze tytułowe demo „The Downfall of Gaia”, a rok później split nagrany wydany wspólnie z francuzkim zespołem Kazan. Tego samego roku powstało także EP „Salvation in Darkness”. Pierwszego albumu studyjnego „Epos” fani doczekali się w roku 2010. Był on już dużo bardziej zabarwiony doom metalem i post-rockową aurą. Kolejnym krokiem zespołu było podpisanie kontraktu z jedną z najbardziej znanych wytwórni metalowych na świecie - Metal Blade Records. Zaowocowało to wydanym we wrześniu 2012 roku drugim albumem studyjnym „Suffocating in the Swarm of Cranes”, który opowiada o człowieku cierpiącym na depresję, bezsenność i doprowadzeniu do szaleństwa. W roku 2014 Downfall of Gaia dzieliło już scenę z takimi markami jak Neurosis czy Toxic Holocaust. Następnie w listopadzie 2014 został wydany kolejny album „Aeon Unveils the Thrones of Decay”. Ta płyta skupiała się na głównie prostych, szybkich i agresywnych riffach. Był to także koncept album mówiący o czasie i o codziennym radzeniu sobie z mroczną stroną życia. Od momentu tego wydawnictwa zespół odwiedził Japonię i Australie. W roku 2016 został wydany ich ostatni album „Athropy”, który grupa obecnie promuje.

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.04.17, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Downfall of Gaia, Poznań, koncert, Klub pod Minogą
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bring Me The Horizon
2
Bryan Ferry
3
Crown Lands
4
At the Gates
5
Arlo Parks
6
Black Label Society
7
Archive
8
Gorillaz
9
Avatar
10
Balu Brigada
1
Kleber Mendonça Filho
2
Giorgos Georgopoulos
3
Sang-il Lee
4
Rafał Reyman Głombiowski
5
Sarah Miro Fischer
6
David Borenstein, Pavel Talankin
7
Maggie Gyllenhaal
8
Jan Komasa
9
Joachim Trier
10
Gan Bi
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia