Światowej sławy architekt Helmut Jahn 20 czerwca odwiedzi Warszawę!

Już 20 czerwca jeden z najwybitniejszych architektów XXI wieku i twórca budynku Cosmopolitan Twarda 4 Helmut Jahn przyjedzie do Warszawy. Podczas wizyty osobiście odbierze prestiżową Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy. Będzie to jedyna jego wizyta w Polsce w tym roku i wyjątkowa okazja do osobistego spotkania z architektem.

Autor ponad 100 prestiżowych projektów w Europie i na świecie, 21 czerwca spotka się na 42 piętrze apartamentowca Cosmopolitan ze studentami i z wybraną grupą osób – zwycięzcami konkursu na Facebooku.

Wizyta Helmuta Jahna w Polsce to niepowtarzalna okazja do spotkania z jednym z najwybitniejszych architektów XXI wieku i wizjonerów współczesnego projektowania. Pochodzący z Norymbergi amerykański projektant przyjeżdża do Warszawy specjalnie na kilka dni, aby odebrać prestiżową Nagrodę Architektoniczną przyznaną przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy za projekt apartamentowca Cosmopolitan Twarda 4.

Jak powstawał budynek Cosmopolitan i skąd Helmut Jahn czerpie inspiracje – tego będzie się można dowiedzieć podczas spotkania 21 czerwca w Warszawie. Atrakcją tego wydarzenia będzie wspólne podziwianie pięknej panoramy Warszawy z wysokości 160 metrów, w niezwykłych wnętrzach 42 piętra wieżowca przy ul. Twardej 4. Chętnych serdecznie zapraszamy i odsyłamy do oficjalnego profilu Cosmopolitan Twarda 4 – High Level na portalu społecznościowym Facebook, gdzie znajdą warunki uczestnictwa.

https://www.facebook.com/HighLevelPolska

Cosmopolitan Twarda 4 to wyjątkowy wkład Helmuta Jahna w urbanistyczny pejzaż stolicy. Zaliczany do grona architektonicznych postmodernistów wymieniany jest w jednym szeregu z Normanem Fosterem i Zahą Hadid, a jego nazwisko rozsławiają fenomenalne projekty berlińskiego Sony Center na Placu Poczdamskim, Highlight Munich Business Towers czy 3,5 kilometrowy obiekt lotniska Suvarnabhumi w Bangkoku. Przez mieszkańców Chicago został nawet nazwany Flashem Gordonem architektury za futurystyczny projekt tunelu Terminala lotniska O’Hare w Chicago. Wciąż szuka inspiracji, do pracy nigdy nie używa komputera a ponad 100 tys. jego rysunków o charakterystycznej komiksowej kresce, już zostało zarchiwizowanych i jest prezentowanych na licznych wystawach. Znaki rozpoznawcze jego prac to prosta forma i wyrazistość, dbałość o kolor i światło, a także łączenie dużych i zwykle bardzo wysokich budynków z tkanką miejską. To rozmywanie granic pomiędzy przestrzenią publiczną i prywatną zastosował również w Warszawie.
Warszawski Cosmopolitan to nowoczesny, całkowicie przeszklony budynek. Oferuje duże i co ciekawe na tych wysokościach otwierane okna oraz jasne wnętrza z niepowtarzalnym klimatem
i spektakularnymi widokami. To najwyższy standard wykończenia, komfort i bezpieczeństwo dostępne w historycznej i jednocześnie nowoczesnej przestrzeni Placu Grzybowskiego. Budynek zyskał już stałe miejsce na mapie kulturalnych wydarzeń w Warszawie. Organizowane są tu wystawy, koncerty
i spotkania z ludźmi kultury i sztuki. Na 42 piętrze Cosmopolitan można było już podziwiać twórczość Ryszarda Horowitza, Wisławy Szymborskiej, Anny Marii Jopek, Radzimira Dębskiego, czy Tomasza Stańko. W czerwca za sprawą wizyty Helmuta Jahna będzie on ponownie miejscem spotkania projektantów, architektów, urbanistów i środowisk zainteresowanych kształtowaniem przestrzeni miejskiej Warszawy.

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.06.17, autor: blackrose)
Tagi: architekt, Helmut Jahn, Warszawa, wizyta
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pawbeats
2
Wilki
3
Basia
4
Jakubowicz Martyna
5
Lunatic Soul
6
Arctic Monkeys
7
Kalkbrenner Paul
8
Sojka Antek
9
Celińska Stanisława
10
Happysad
1
Annarita Zambrano
2
Jason Reitman
3
Brian O'Malley
4
Robin Campillo
5
Hlynur Palmason
6
Philippe Garrel
7
Piotr Szkopiak
8
Roman Polański
9
Bill Holderman
10
Luciano Ligabue
1
Ornacka Ewa
2
Cabre Jaume
3
Chmielarz Wojciech
4
Skowroński Jacek, Ulatowska Maria
5
Vine Lucy
6
Płoszaj Agnieszka
7
Garcia Hector, Miralles Francesc
8
Bonda Katarzyna
9
Czykierda-Grabowska Agata
10
Janiszewska Agnieszka
1
reż. Mariusz Treliński
2
reż. Krystian Lada
3
reż. Magdalena Łazarkiewicz
4
reż. Andrzej Chyra
5
Agata Duda-Gracz
6
Łukasz Fijał
7
Eugene Ionesco
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia