MotoClassic Wrocław 2017

19 i 20 sierpnia (sobota i niedziela) 2017 roku na terenie Zamku Topacz w miejscowości Ślęza koło Wrocławia odbędzie się VII edycja imprezy MotoClassic Wrocław.

MotoClassic Wrocław to zlot pojazdów zabytkowych z lat 1886 – 1980 z Polski oraz zza granicy. Ekspozycji zabytkowych automobili towarzyszy prezentacja samochodów większości współczesnych marek.  Można zatem przyjrzeć się przekrojowo Motoryzacji – prześledzić jej historię i obserwować w jakim kierunku zmierza jej rozwój.

NAJWAŻNIEJSZE PUNKTY PROGRAMU

• NAJPIĘKNIEJSZE POJAZDY ZABYTKOWE – na terenie parku i dziedzińca Zamku Topacz będzie można podziwiać ponad 300 pojazdów zabytkowych, z kolekcji polskich oraz zagranicznych. Szczególną atrakcją będą prezentacje pojazdów, odbywające się równolegle na dwóch scenach. W ramach konkursu elegancji zawodowe jury pod honorowym przewodnictwem legendy wzornictwa motoryzacyjnego - Paula Bracq’a oceni stylizację załóg w kontekście historycznym i wybierze laureatów tegorocznych nagród.
Na specjalnie przygotowanym szutrowym torze uczestnicy imprezy podejmą współzawodnictwo  sportowe, testując swe umiejętności oraz sprawność pojazdów w konkursie jazdy na regularność, ocenianą przez sędziów Polskiego Związku Motorowego pod przewodnictwem Jacka Bluma.

• NAJCIEKAWSZE PREMIERY I NOWOŚCI MOTORYZACYJNE – w sektorze współczesnych producentów przedstawiciele niemal wszystkich marek motoryzacyjnych zaprezentują najciekawsze i najbardziej oczekiwane tegoroczne nowości i premiery.

• WYSTAWA  SPECJALNA – w budynku Muzeum Motoryzacji Topacz jak co roku będzie można odwiedzić specjalnie przygotowane wystawy. Jedna z nich dedykowana marce Bugatti jest następstwem uczestnictwa w tegorocznej imprezie załóg zagranicznych, prezentujących tę legendarną sportową markę, na skalę dotąd niespotykaną w Polsce.

• I MIĘDZYNARODWY ZLOT W113 PAGODA SL KLUB POLSKA –  podczas trwania tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław odbędzie się 1 Międzynarodowy Zlot W113 Pagoda SL Klub Polska. Swoją obecność potwierdził projektant modelu Mercedesa Pagody, Paul Bracq, a na miejscu pojawi się ponad 20 pojazdów tego kultowego modelu. Jeremy Clarkson określił ten pojazd słowami "...prawdopodobnie najpiękniejszy Mercedes jaki został kiedykolwiek wyprodukowany".

• KOLEKCJE SPECJALNE – na terenie imprezy MotoClassic Wrocław obecność swą zapowiedziały kluby prezentujące kolekcje specjalne, między innymi Rolls-Royce Enthusiasts’ Club oraz „Casual Car Club Warsaw”.

• RETRO KAPMING PRL – sentymentalnym powrotem do przeszłości będzie specjalnie zaaranżowana strefa nawiązująca do epoki PRL-u. Ekspozycja przyjmie charakter autentycznego kampingu. Oprócz pojazdów, namiotów i przyczep uczestnicy zaprezentują stroje i wyposażenie turystyczne z epoki.

• SEKTOR GRUP REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ – w tej części prezentowane będą pojazdy, elementy umundurowania oraz wyposażenia grup rekonstrukcji historycznej z regionu Dolnego Śląska.

• KARETY I POWOZY NA MOTOCLASSIC WROCŁAW 2017 - dzięki współpracy z Muzeum Powozów i Zaprzęgów w Galowicach, mamy okazję po raz pierwszy w Polsce zaprezentować pojazdy sprzed ery Motoryzacji tj. luksusowe ponad 150 - letnie karety i powozy, nie tylko z kolekcji Muzeum w Galowicach, ale również prezentowane w ruchu przez ich właścicieli z całej Polski. Oryginalne zaprzężone w konie ekwipaże poddane będą ocenie specjalnej komisji, w tym również w oparciu o wyniki prób sprawnościowych. Ciekawostką ekspozycji będzie z pewnością Brek należący onegdaj do księcia Sanguszki oraz najbardziej utytułowany zwycięzca europejskich konkursów tradycyjnego powożenia.

PROWADZĄCY:

Tegoroczną imprezę poprowadzi Joanna Zientarska (dziennikarka motoryzacyjna, córka Włodzimierza Zientarskiego), a także Krzysztof Ibisz, który jest związany z imprezą już od sześciu lat.

MOTOBRANŻA
W specjalnie przygotowanym sektorze dla firm prezentujących produkty i usługi związane z branżą motoryzacyjną uczestnicy i zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą skierowaną profesjonalnie do rynku zabytkowej Motoryzacji, a także zaopatrzyć się w stylowe pamiątki lub odzież.

INNE ATRAKCJE:

Na terenie imprezy nie zabraknie sektora zabaw dla dzieci. Podobnie jak w roku ubiegłym powstanie motoryzacyjna strefa gastronomiczna, do której zaproszone zostały wrocławskie food trucki. Na plenerowej scenie wystąpią zespoły muzyczne, wśród nich min. w niedzielę zespół Bovska.
Godziny otwarcia imprezy:

19 sierpnia, sobota,  godz. 10:00-20:0020 sierpnia, niedziela, godz. 10:00-19:00

Dojazd
Autobus: 612 (przystanek Ślęza - ul. Przystankowa)Rower: trasa z Al. Karkonoskiej przez Partynice oraz Wysoką (Al. Zwycięska -> ul. Ołtaszyńska -> ul. Radosna -> ul. Przystankowa -> ul. Błękitna).Parkingi samochodowe:  dla widzów zorganizowane będą specjalne bezpłatne miejsca parkingowe przy ul. Radosnej (na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego MATCHPOINT) – dojazd od strony Wysokiej oraz przy ul. Przystankowej – dojazd od strony Bielan Wrocławskich. Ze względów bezpieczeństwa bardzo prosimy o nieparkowanie wzdłuż ul. Głównej w miejscowości Ślęza.

Dodaj artykuł do:
(dodano 11.08.17, autor: blackrose)
Tagi: MotoClassic Wrocław 2017
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Fernando Leon de Aranoa
4
Abby Kohn, Marc Silverstein
5
Miranda Harcourt, Stuart McKenzie
6
James Marsh
7
Hafsteinn Gunnar Sigurasson
8
Gary Ross
9
Dusan Rapos
10
Leonor Serraille
1
Gleick James
2
O'Neill Robert
3
Scottoline Lisa
4
Czernek Wojciech
5
Degórska Izabela
6
Molina Antonio Munoz
7
Puzyńska Katarzyna
8
Zurli Arael
9
O'Neill Robert
10
Reeve Philip
1
Georges Bizet
2
Wieniedikt Jerofiejew
3
Stanisław Brejdygant
4
Natalia Korczakowska
5
Piotr Jędrzejas
6
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
7
Gabriela Zapolska
8
Opera Krakowska w Krakowie
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Rodion Szczedrin
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia