W terminie od 8 do 10 września będzie trwał Warszawski Festiwal Kulinarny "Rośliny, owady i miód" w Ogrodzie Botanicznym UW.
Warszawski Festiwal Kulinarny to połączenie festiwalu, targów i konferencji z dobrym jedzeniem w roli głównej. Będzie to spotkanie liderów promujących żywność wysokiej jakości, edukację i zrównoważony rozwój. Pokażemy najlepszych polskich producentów, artystów i rzemieślników.
Chcemy pokazać Warszawiakom i światu to co mamy najlepsze.
Dwa festiwalowe dni w ogrodzie botanicznym wypełnimy ciekawymi spotkaniami.
Wokół stołu, wśród bujnej roślinności zajmiemy się też pszczołami, bo to dzięki ich pracy powstaje aż 90% naszego pożywienia. Miód jest kluczowym pożywieniem dla młodych larw, ale dzielą się nim też z nami. Wiemy że pszczół jest coraz mniej. Dlatego tak ważne dla nas jest szerzenie wiedzy o nich, bo problem pszczół to też jest nasz problem.
Warszawski Festiwal Kulinarny zada wiele pytań:
Czy wiedziałeś że 200 lat temu w Warszawie rosły ananasy?
Czy wiesz że aby wyprodukować kilogram miodu pszczoły miodne muszą odwiedzić 20 milionów kwiatów koniczyny?
Jak możemy na co dzień jeść zdrowiej i lepiej?
Dlaczego warto kupować produkty od małych producentów?
Co to jest etyczne jedzenie?
Co w trawie piszczy?
W parku, w szklarniach i wnętrzu budynków dydaktycznych czeka mnóstwo ciekawych akcji, wykładów i warsztatów również dla najmłodszych.
A kiedy zaspokoicie już głód wiedzy, będzie czekało na was pyszne jedzenie, regionalne,wyjątkowe produkty od rolników i niewielkich producentów. Kupicie też piękne akcesoria kuchenne, ceramikę, rośliny i oczywiście miód z najlepszych pasiek!
źródło: organizator
Utwór | Od |
| 1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
| 1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
| 2. było, jest i będzie | ametka |
| 3. O Tobie | ametka |
| 4. Świat wokół nas | karolp |
| 5. Kolekcjonerka (opko) | will |
| 6. alchemik | adolfszulc |
| 7. taka zmiana | adolfszulc |
| 8. T...r | kid_ |
| 9. przyjemność | izasmolarek |
| 10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
| 1. Sprzymierzeniec | blackrose |
| 2. Podaruję Ci | litwin |
| 3. test gif | amigo |
| 4. Primavera_AW | annapolis |
| 5. Melancholia_AW | annapolis |
| 6. +++ | soida |
| 7. *** | soida |
| 8. Góry | amigo |
| 9. Guitar | amigo |
| 10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
| 1. Zielona granica | irka |
| 2. Tajemnice Joan | wanilia |
| 3. Twój Vincent | redakcja |
| 4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
| 5. Miasto 44 | annatus |
| 6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
| 7. O matko! Umrę... | lu |
| 8. Subtelność | lu |
| 9. Mustang | lu |
| 10. Pokój | martaoniszk |