Literacki Stand-up w Big Book Cafe w Warszawie już 29 września!

Czwarty Literacki Stand-up w Big Book Cafe, który odbędzie się 29 września o godz. 20:00 będzie dynamiczną mieszanką  tekstów, obrazów, brzmień Azji i błyskotliwych komentarzy.  Max Cegielski zabiera do epicentrum chwiejącego się świata.

Literacki Stand-up to seria emocjonujących wieczorów w Big Book Cafe, podczas których pisarze stają na scenie i w gorących wystąpieniach komentują świat. Tym razem Max Cegielski – autor książek i podróżnik oraz Praczas – didżej i antropolog, znani z Masala Sound System zaprezentują intensywny mix muzyki, multimediów i literatury.

„Oko świata” będzie podróżą w czasie i przestrzeni: od 1855 roku i pierwszych wrażeń Adama Mickiewicza ze Stambułu, po najnowszy sezon telewizyjnego show „Azja Express” z polskimi celebrytami gnającymi przez Indie. Opowieść poprowadzi przez losy uchodźców znad Wisły w XIX-wiecznej Turcji aż po dzisiejszy lęk przed imigrantami. Od Jarosława Kaczyńskiego do Recepa Erdoğana. Od łagodnego i mistycznego sufizmu, po terroryzm w sercu Europy.

Max Cegielski – entuzjasta i znawca Wschodu – dostrzega zaskakujące związki między nami a Innymi, wędruje przez zaułki muzułmańskiej codzienności, demaskuje stereotypy i mistrzowsko splata wątki polityczne, kulturowe oraz sztukę.

Dodaj artykuł do:
(dodano 27.09.17, autor: blackrose)
Tagi: Literacki Stand-up, Big Book Cafe, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Katatonia
2
Neil Young & The Chrome Hearts
3
Saxon
4
Calum Hood
5
Skunk Anansie
6
Eluveitie
7
Arkadiusz Jakubik
8
sanah
9
Damiano David
10
W.E.N.A.
1
David Marqués
2
Celine Song
3
Lionel Baier
4
Dean DeBlois
5
Margien Rogaar
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Len Wiseman
8
Frydrych-Zdanowska
9
Wes Anderson
10
Tim Moriarty
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia