Spektakl muzyczny "Spowiedź motyla" w Teatrze Ateneum

Teatr Ateneum w Warszawie ma przyjemność zaprosić 4 października o godz. 19:00 na premierę spektaklu  muzycznego "Spowiedź motyla".

"Spowiedź motyla" to spektakl/koncert na aktorkę, muzyka, dwie gitary i dziesięć dziewczynek, inspirowany pamiętnikiem 14-letniego Janusza Korczaka i kolażami Henry’ego Dargera.

"Spowiedź motyla" jest opowieścią o dojrzewaniu, które twórcy spektaklu interpretują w szerokim znaczeniu, jako dorastanie do rozumienia życia w najczulszych aspektach: młodości, miłości, intymności, ale też i śmierci.

Spektakl powstał z inspiracji lekturą Spowiedzi motyla – prywatnych zapisków nastoletniego Janusza Korczaka oraz grafikami Henry’ego Dargera, którego twórczość została odkryta w 1973, dopiero po jego śmierci. Tematem twórczości Dargera, podobnie jak u Korczaka, były dzieci. W swoich pracach łączył on technikę komiksu z kolażem.

Istotną częścią spektaklu/koncertu są songi autorstwa naszej aktorki
Julii Kijowskiej.

W spektaklu biorą też udział dzieci, bo to z perspektywy ich świata Kijowska i Faruga opowiadają Spowiedź motyla.

SPOWIEDŹ MOTYLA
na podstawie młodzieńczego pamiętnika Janusza Korczaka, obrazów Henry’ego Dargera oraz tekstów Julii Kijowskiej i Wojciecha Farugi

reżyseria: Julia Kijowska/Wojciech Faruga
muzyka: Radek Łukasiewicz
songi: Julia Kijowska
scenografia: Wojciech Faruga
kostiumy: Agnieszka Zawadzka
ruch sceniczny/opieka pedagogiczna: Damian Kwiatkowski
koordynacja produkcji: Inna Siemicz
instalacja wideo: Ada Rączka

występują: Julia Kijowska, Radek Łukasiewicz
i dziewczynki:
Julia Dominiak/Ola Pławecka
Zuzanna Garbolińska/Alicja Kabulska
Julia Komorowska/Lena Malinowska
Helena Kaźmierowska/Uma Zając
Julia Mikołajczyk/Ewa Wierzbicka
Lena Florkowska/Nina Balcerak
Karolina Niewiadomska/Konstancja Oleszczuk
Zuzanna Polichnowska/Luiza Pusz
Józefina Kowalska/Marta Ziętek
Helena Lang/Natalia Pniewska-Przygodzka

Dodaj artykuł do:
(dodano 04.10.17, autor: blackrose)
Tagi: Spowiedź motyla, Teatr Ateneum, Warszawa, premiera
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Katatonia
2
Neil Young & The Chrome Hearts
3
Saxon
4
Calum Hood
5
Skunk Anansie
6
Eluveitie
7
Arkadiusz Jakubik
8
sanah
9
Damiano David
10
W.E.N.A.
1
David Marqués
2
Celine Song
3
Lionel Baier
4
Dean DeBlois
5
Margien Rogaar
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Len Wiseman
8
Frydrych-Zdanowska
9
Wes Anderson
10
Tim Moriarty
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia