Wznowienie „Grzesznicy” Petry Hammesfahr

Od 31 stycznia dostępna jest w księgarniach „Grzesznica” Petry Hammesfahr.

Cora Bender. Poukładana, spokojna młoda kobieta. Żona przykładnego męża. Matka godząca wychowanie dziecka z pracą w rodzinnej firmie. Podczas popołudnia spędzanego nad jeziorem rzuca się na nieznajomego mężczyznę i zabija go nożem, którym chwilę wcześniej obierała jabłko dla swojego synka.

Naczelny komisarz Rudolf Grovian nie wierzy ani w jej wyjaśnienia, ani w sugestie, że jest chora psychicznie. Uważa, że prawda jest inna, i na własną rękę stara się ją odkryć. Tylko jak ma to zrobić, jeśli granica pomiędzy faktami a mistyfikacją dawno została zatarta?

„Skutkowała tylko prawda. Kłamstwa wszystko pogarszały. Matka bez końca tak powtarzała. Matka zawsze miała rację, teraz zostało to ostatecznie dowiedzione. Kto rozgniewał Pana, ten zostawał przez Niego ukarany. Jednemu Pan mieszał język, drugiemu rozum”.

Jakie sekrety skrywa Cora i czy naprawdę jest grzesznicą? Kim był mężczyzna, którego zabiła? Gdzie kończy się religijny fanatyzm a zaczyna szaleństwo? To zaledwie kilka z całej masy pytań, które nieustannie nasuwają się podczas lektury.

„Grzesznica” to książka, od której nie sposób się oderwać. Mroczna i trzymająca w napięciu powieść psychologiczna, a jednocześnie znakomicie napisany kryminał, wymuszający na czytelniku balansowanie na różnych płaszczyznach narracyjnych – wspomnień, zeznań, kłamstw i wydarzeń rzeczywistych. Na jej podstawie powstał serial z Jessicą Biel w roli głównej. Do obejrzenia w Canal+.

Dodaj artykuł do:
(dodano 09.02.18, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Grzesznica, Petra Hammesfahr
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Dan Trachtenberg
2
Sebastian Juszczyk
3
Wojciech Smarzowski
4
Agnieszka Holland
5
Radu Jude
6
Paweł Podolski
7
Michał Kwieciński
8
Maura Delpero
9
James Marquand
10
Błażej Hadro
1
Penelope Ward
2
Alba Cardalda
3
Elena Ferrante
4
Jacek Dehnel, Maryla Szymiczkowa, Piotr Tarczyński
5
Harlan Coben, Reese Witherspoon
6
Jakub Rutka
7
Niklas Natt-oh-Dag
8
Emilia Hart
9
Tokuro Nukui
10
Sebastian Fitzek
1
Zyta Rudzka
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia