Frik Muzik Festival 2018 we Wrocławiu

23 lutego 2018 r. w Starym Klasztorze dla najlepszej wrocławskiej publiczności zagrają ZACIER, ŁYDKA GRUBASA  oraz  WODA SKI BLA - bądźcie gotowi na wszystko!

Pierwsza edycja Frik Muzik Festival w 2010 z udziałem gwiazdy stylu humppa, zespołu  Eläkeläiset z Finlandii, zakończyła się totalną demolką sceny, upadkiem festiwalu na kilka lat oraz zamknięciem legendarnej sali Wytwórni Filmów Fabularnych - zobaczcie sami:

ZACIER to zarazem nazwa zespołu i pseudonim artystyczny lidera, Mirosława Jędrasa. Jest on autorem tekstów i muzyki, w zespole śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych, prywatnie jest lekarzem i pracuje w warszawskim szpitalu. Na koncertach towarzyszą mu regularnie syn Michał 'Mrufka' Jędras na instrumentach perkusyjnych i Andrzej 'Dziarski' Matuszczak na gitarze. Po ostatnim, entuzjastycznie przyjętym albumie "Skazany na Garnek", w tym roku światło dzienne ujrzał nowy krążek artysty, zatytułowany "Podróże w czasie, czyli park, rower i wiewiórki". Płyta nagrana została wraz z muzykami projektu Z Całym Szacunkiem Dzika Świnia, w którym uczestniczą między innymi znani z Elektrycznych Gitar Aleksander Korecki i Tomasz Grochowalski, oraz Wojciech Ruciński. Nagrania realizowali zaś Wojciech Jabłoński, muzyk Kultu, oraz Kajetan Aroń.

Zacier już od 11 już lat organizuje w Warszawie Festiwal Twórczości Nieograniczonej ZACIERALIA, na którym regularnie występują tacy artyści jak Kazik Staszewski, Kuba Sienkiewicz czy Olaf Deriglasoff.

Jedną z pierwszych piosenek Zacieru był utwór Odpad Atomowy, którą później wykonywał Kazik Na Żywo oraz Elektryczne Gitary. Z kolejnych płyt pochodziły takie "andergrandowe" przeboje, jak Kebab w cienkim cieście, Niedźwiedź Janusz czy Przypowieść o rybach marnotrwanych. Oprócz płyt wydanych przez wytwórnię, Zacier regularnie nagrywa we własnym studio i udostępnia utwory za darmo na swojej stronie internetowej.

ŁYDKA GRUBASA powstała w 2002 roku jako muzyczny żart stanowiący alternatywę dla "tru metalowej" codzienności muzyków. Od zawsze zespół wykonywał mieszankę stylów muzycznych, z przewagą rocka i metalu. Wszystko to okraszone dosadnym, humorystycznym, polskim tekstem. Zespół na koncie ma trzy studyjne albumy - "Bąż Woa" (2010), "Perpetuum Debile" (2013) i "O-dur C-ból" (2017), wyraźnie ukazujące dorobek muzyczny i tekstowy muzyków. Łydka do maja 2017 roku zagrała niemal trzysta koncertów w całej Polsce, zahaczając między innymi o Przystanek Woodstock, mnóstwo klubów, przeglądów i eventów o zasięgu lokalnym oraz krajowym.

Zespół stara się grać dobrego rocka bez napinki, w szczerym, nienadętym, przyjaznym wydaniu, nie zapominając jednak o istocie ostrego grania, czyli instrumentalnym i wokalnym pazurze. Bardzo również stara się dbać o wysoki poziom wykonania i nagłośnienia na koncertach, mając na uwadze  uszy publiczności. Jeśli zaś uda się kogoś dodatkowo skłonić do refleksji i sprawić, by pojął puentę schowaną w prostym na pozór tekście, tym lepiej...

Zespół stanowią:

Bartosz "Hipis" Krusznicki - wokal

Maciej "Ziggy" Charytoniak - wokal, gitara

Artur "Carlos" Wszeborowski - gitara basowa, chórki

Jakub "Rudy" Olszewski - bębny

Dominik "Długi" Skwarczyński - klawisze

WODA SKI BLA -  zespół powstał w worku ze skrzyżowania łodzi podwodnej z brojlerem - dziką rasa kurczaka jutlandzkiego. W Paryżu bądź Poznaniu. Niestety nie można do tego dojsć ze wzgledu na pisownię litery "ó" w wyrazie "kołek". Pierwszy utwór skomponowano ze względu na wycieczkę na Martynikę. Kariera muzyczna rozwija się nadal w kierunku określonym jedynie symbolicznie przez pieśniarzy i tańca z Kowalewa - województwo pomorskie, trzeci słup od lewej. Wpływy wczesnobengalskokrasnoludzkopiękne, z dużym naciskiem na przednie koło psa.

Zepsół jest plątaniną kabli, drutu kolczastego, oraz swoistym miszmasz zupy ogorkowej i jej dwóch braci. Z tym, że należy zauważyć tutaj i wszędzie po kolei przy okazji niezliczonych entuzjastycznych, a także najpiększych fanów muzrockowej jazzyki i przedstawicół pszczół w czynie. Paradne wygibasy myślowe zawarte w przesłaniu, a także swój niepowtarzalny styl zepsół nabył w drodze dyfuzji lub infekcji droga kropelkową od wybitnego fabrykanta gwoździ tudzież i betonu konkretnego, którego to nazwy nie możemy podać gdyż jest ciężka.

Skład Ze Społu:

- węgiel aktywny - około trzech procent

- reszta to praktycznie woda, appendix i azot

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.02.18, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Frik Muzik Festival 2018, Wrocław, Zacier, Łydka Grubasa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Kasia Nova
2
Vampire Weekend
3
My Dying Bride
4
Shakira
5
Deep Purple
6
Bruce Springsteen
7
Ghostkid
8
Chaka Khan
9
Charles Lloyd
10
Marcin Pajak
1
Grzegorz Dębowski
2
Jan Jakub Kolski
3
Christian Petzold
4
Emily Atef
5
Krzysztof Łukaszewicz
6
Sam Taylor-Johnson
7
Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett
8
Louise Archambault
9
Wim Wenders
10
Hae-yeong Lee
1
Darek Karp
2
Michael Sowa
3
Kamila Cudnik
4
Agnieszka Jeż
5
Claire Castillon
6
George M. Johnson
7
Namina Forna
8
Rebecca Yarros
9
Emilia Nadratowska-Cząba
10
Leïla Slimani
1
Katarzyna Baraniecka
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
7
Rodion Szczedrin
8
Michaił Bułhakow
9
Jarosław Murawski
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia