XXANAXX wystartował z #ciepłotour!

22 marca rozpoczęła się trasa koncertowa zespołu XXANAXX – #ciepłotour.

Trasa koncertowa #ciepłotour będzie wyjątkową okazją do poznania akustycznej wersji XXANAXXu. Podstawowy skład zespołu zostanie wzbogacony o wibrafon, wiolonczelę i skrzypce. Całości dopełni wizualna praca Vj-a FKS i Black Light. Reszta zespołu zamieni pady oraz komputerowe brzmienia na gitary oraz bas.

W ramach promocji trasy powstała wyjątkowa live sesja #ciepło, w ramach której usłyszeć można utwory Story i Meltdown w nowych aranżacjach.

XXANAXX to duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Wszystko zaczęło się gdy Klaudia Szafrańska rozglądała się za odpowiednim producentem, Michäl Wu poszukiwał wokalistki o nietypowym głosie. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012 roku skąd nie było już powrotu. Od pierwszych chwil w studio wiedzieli, że chcą razem tworzyć muzykę.

Pierwszy singiel zatytułowany Disappear ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. W sierpniu 2013 nakładem U Know Me Records ukazała się debiutancka EP-ka zespołu z której znamy także utwory Broken Hope czy Got U Under. Ich debiutancki album Triangles, który był jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów roku ukazał się w maju 2014 roku nakładem Warner Music Polska. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez media, fanów oraz polskich jak i zagranicznych artystów.

XXANAXX wystąpił na licznych koncertach i festiwalach m.in Open’er Festival, Audioriver, Tatarak, Selektor, Matla Festival czy też The Great Escape. Zespół był nominowany w wielu plebiscytach za 2013 rok jako debiut oraz odkrycie roku.

Plan koncertów:

22.03 Kraków / Klub Studio
23.03 Wrocław / A2
28.03 Warszawa / Stodoła
06.04 Poznań / Hala Dworcowa
17.04 Wejherowo / Filharmonia Kaszubska
20.04 Rzeszów / Klub Lukr
21.04 Chełm / CHDK
27.04 Szczecin / Peron 5
28.04 Katowice / P23 (Fabryka Porcelany)

Dodaj artykuł do:
(dodano 23.03.18, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: XXANAXX, #ciepłotour
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Dan Trachtenberg
2
Sebastian Juszczyk
3
Wojciech Smarzowski
4
Agnieszka Holland
5
Paweł Podolski
6
Radu Jude
7
Michał Kwieciński
8
Maura Delpero
9
James Marquand
10
Solange Cicurel
1
Zyta Rudzka
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia