Spektakl „Huśtawka” Teatr Cieni Karagöz w Domu Kultury "Śródmieście"

Dom Kultury "Śródmieście" zaprasza 26 marca o godz. 10:30 na spektakl „Huśtawka” Teatr Cieni Karagöz.

Spektakl w ramach „Poranka z Turcją”. W programie: „Adampol – polska wieś nad Bosforem”, gawęda Doroty Ponińskiej o Polonii w Turcji dawniej i współcześnie, oraz Teatr Cieni Karagöz „Huśtawka”, spektakl w wykonaniu Umuta Nebioğlu i Alberta Kwiatkowskiego.

Teatr Cieni Karagöz to polsko-turecka grupą teatralna działająca w Polsce od stycznia 2013 r. W repertuarze ma polskie adaptacje kilku klasycznych spektakli, do których własnoręcznie wykonuje figurki i dekoracje. Wykorzystuje przy tym stosowaną od wieków metodę, której założyciel teatru nauczył się od jednego z największych tureckich mistrzów tej sztuki – Tacettina Dikera.

O spektaklu „Huśtawka”

Karagöz zarabia na życie, huśtając ludzi na huśtawce. Jego klientami są przeróżne indywidua zamieszkujące dawny Stambuł. Są wśród nich: miotający się między niebem a ziemią schizofrenik, kobieta szukająca mocnych wrażeń, opiumista na wiecznym odlocie, bardzo niegrzeczny karzeł, słuchający cmentarnych ballad bandyta oraz mówiący zagadkami Żyd. Tak proste zajęcie jak poruszanie huśtawki okazuje się więc nie lada wyzwaniem dla Karagöza, którego zachowanie nie odbiega od normy, jaką wyznaczają jego klienci. To wszystko sprawia, że absurd goni absurd, uciekając przed absurdem.

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.03.18, autor: blackrose)
Tagi: Dom Kultury Śródmieście, spektakl Huśtawka, Teatr Cieni Karagöz
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Steve Hackett
2
Pink Floyd
3
Haim
4
The Storyteller
5
The Weeknd
6
The Teskey Brothers
7
Józef Skrzek
8
Lauren Spencer Smith
9
Beata Przybytek
10
Anti Babylon System
1
Cédric Klapisch
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Paolo Genovese
4
Celia Rico Clavellino
5
Ido Fluk
6
David Koepp
7
Dani de la Orden
8
Joseph Kosinski
9
Blandine Lenoir
10
David Marqués
1
Kobi Yamada
2
Marcel Moss
3
Emma Angstrom
4
Isabel Allende
5
Agata Zamarska
6
Barbara Kingsolver
7
Juan Gómez-Jurado
8
Monika Kacprzyk
9
Penn Holderness, Kim Holderness, Edward Hallowell
10
Molly Jong-Fast
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia