Trwa 4. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych 2018

4. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych 2018 to szeroki przegląd twórczości plastycznej artystów z Bielska-Białej i regionu.

Prace festiwalowe prezentowane będą w głównych bielskich galeriach i muzeum, a także w innych miejscach gotowych gościć różne przejawy kreatywności artystów, jak schronisko na Dębowcu czy górna stacja kolejki linowej na Szyndzielnię. Po raz pierwszy też w historii festiwalu sami artyści zaproszą widzów do swoich pracowni, nie tylko po to by pokazać swój dorobek, ale by goście mogli poczuć atmosferę sztuki tam, gdzie ona powstaje. Mocne uderzenie zapewnią artyści street-artu: w planowanym na początku sierpnia graffiti jam połączą siły artyści bielscy oraz ich koledzy z Polski.

W tegorocznej edycji festiwalu bierze udział 200 artystów z Bielska-Białej i regionu, reprezentujących wszystkie dziedziny sztuki. Dominuje malarstwo, co jest tradycją w mieście organizującym od półwiecza Biennale Malarstwa Bielska Jesień, jednak różnorodność jest ogromna. Obok malarstwa na płótnie czy papierze pojawiają się instalacje z wykorzystaniem szkła lub emalii na blasze, obok rysunku czy grafiki warsztatowej – różne formy grafiki komputerowej, obok rzeźby z drewna, ceramiki czy w postaci odlewu – obiekty o charakterze konceptualnym, łączące przedmiot ze słowem lub filmem. Obok klasycznej fotografii – różnego rodzaju eksperymenty, w tym prace przenoszące płaską fotografię w trzeci wymiar. Dizajn i sztuki użytkowe reprezentowane są przez bogatą w regionie ceramikę, tkaninę, projekty ubrań, mebli czy lamp. Pojawiają się też efemeryczne instalacje w przestrzeni publicznej oraz performans. Młode pokolenie wypowiada się korzystając z najnowszych technologii: poprzez interaktywne aplikacje, film czy wideo. – mówi o prezentowanych na festiwalu pracach Agata Smalcerz, kurator festiwalu.

Prace eksponowane będą w czterech głównych przestrzeniach festiwalowych: Galerii Fotografii B&B (ul. 1 Maja 12); Muzeum Historyczne Stara Fabryka (plac Żwirki i Wigury 8); Galeria Bielska BWA (ul. 3 Maja 11); Galeria PPP (Rynek 27). Na najciekawszych artystów czekają nagrody: Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Sponsora – firmy Aqua SA oraz nagrody w postaci wystaw indywidualnych artystów wybranych przez dyrektorów lub prezesów poszczególnych instytucji współtworzących festiwal: głównego organizatora Galerii Bielskiej BWA oraz współorganizatorów: Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, Zarządu Okręgu ZPAP oraz Fundacji Centrum Fotografii.

Wystawie towarzyszyć będzie katalog – wydawnictwo zawierające reprodukcje prac i fotografie portretowe ich twórców, noty biograficzne i kontakty oraz krótkie charakterystyki twórczości.
Autorem logo (z charakterystyczną dłonią z źrenicą oka) od pierwszej edycji festiwalu jest bielski artysta, Piotr Wisła.

wernisaż: 29 czerwca 17.30 – Galeria Fotografii B&B, ul. 1 Maja 12
18.00 – Stara Fabryka (Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej), pl. Żwirki i Wigury 8
19.00 – Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11
20.00 – Galeria sztuki PPP – ZPAP Okręg Bielsko-Biała, Rynek 27

Termin: 29 czerwca (piątek) – 26 sierpnia (niedziela) 2018 , godz.17.30

Dodaj artykuł do:
(dodano 03.07.18, autor: blackrose)
Tagi: 4. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych 2018
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
V/A
2
The Raconteurs
3
Bitamina
4
Hans Solo
5
KAT
6
donGURALesko
7
Hollywood Vampires
8
Popek, MaroMaro
9
Soundgarden
10
Soundtrack
1
Lars Kraume
2
Jaime Rosales
3
Lars Klevberg
4
Lars Klevberg
5
Tate Taylor
6
Trevor Nunn
7
Dexter Fletcher
8
Luc Besson
9
Bartosz Konopka
10
Benedikt Erlingsson
1
Braithwaite Rodric
2
Reeve Philip
3
Ornacka Ewa
4
Taylor C. L.
5
Nesbo Jo
6
Krentz Jayne Ann
7
Jones Geraint
8
Moyes Jojo
9
Fisher Kerry
10
Musso Guillaume
1
Terence Frisby
2
Jolanta Janiczak
3
Artur Pałyga
4
David Greig
5
-
6
Roddy Doyle
7
Stanisław Wyspiański
8
Paul Thomas Anderson
9
Beniamin Bukowski
10
Bartosz Kurowski (reż.)
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia