"Czarne dziury bez tajemnic": Zwięzły opis własności czarnych dziur i ich występowania we Wszechświecie

"Czarne dziury bez tajemnic" w księgarniach od 7 sierpnia.

Czarne dziury od dawna fascynują uczonych z powodu ich niezwykłych, fantastycznych wprost własności. Prawa fizyki opisujące ich zachowanie i wpływ na otoczenie są bardziej fascynujące i zdumiewające niż wszystko, co udało się wymyślić autorom książek fantastycznonaukowych. Steven Gubser i Frans Pretorius wyjaśniają je w sposób bardzo przystępny, wykorzystując do tego pomysłowe eksperymenty myślowe i obrazowe porównania. Opisują również sukces poszukiwań fal grawitacyjnych, powstałych podczas zderzania się dwóch czarnych dziur.

Autorzy "Czarnych dziur" bez tajemnic zabierają czytelników w podróż do wnętrza tych tajemniczych obiektów i z rzadko spotykaną przejrzystością opisują zjawiska, które decydują o niezwykłych właściwościach czarnych dziur.

Czarne dziury bez tajemnic Gubsera i Pretoriusa to elegancki i zwięzły opis własności czarnych dziur i ich występowania we Wszechświecie. Z całego serca polecam książkę wszystkim, których interesują te zagadnienia.

Roger Penrose

To jest naprawdę świetna, doskonale napisana książka. O ile mi wiadomo, jedyna tego rodzaju pozycja, w której w niezwykle zwięzły sposób udało się przedstawić fizykę czarnych dziur.

Sean Hartnoll, Uniwersytet Stanforda

Steven S. Gubser jest profesorem fizyki na Uniwersytecie w Princeton. Zajmuje się głównie teorią strun. Studiował na Uniwersytecie Harvarda i Kalifornijskim Instytucie Technicznym (Caltech). Jest autorem książki Teoria strun bez tajemnic (Prószyński i S-ka, 2011).

Frans Pretorius jest profesorem fizyki na Uniwersytecie w Princeton.

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.08.2018, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Czarne dziury bez tajemnic, Frans Pretorius
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Maisie Peters
2
Blindead23
3
Crown Lands
4
Black Label Society
5
Arlo Parks
6
At the Gates
7
Bryan Ferry
8
Archive
9
Gorillaz
10
Kwiat Jabłoni
1
Sang-il Lee
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Sarah Miro Fischer
4
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
5
Dariusz Walusiak
6
David Merriman, Jim Sheridan
7
Ildikó Enyedi
8
André Øvredal
9
Jan Komasa
10
Łukasz Palkowski
1
Michał Borke
2
Tillmann Bendikowski
3
Juan Gómez-Jurado
4
Magdalena Kubasiewicz
5
Katarzyna Frankowska
6
Hubert Hender
7
Mateusz Łabuz
8
Kerstin Holzer
9
Stephen King
10
Martyna Wojciechowska
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia