Spotkanie ze Szczepanem Twardochem w Teatrze Powszechnym w Warszawie

Szczepan Twardoch, autor znakomitego „Króla” powraca z kontynuacją swojej bestsellerowej powieści. Na kartach „Królestwa” (Wydawnictwo Literackie) pojawiają się znani bohaterowie i ich dalsze losy. Poprzedzające oficjalną premierę powieści spotkanie z pisarzem odbędzie się już 25 października w Teatrze Powszechnym. Wydarzenie organizowane przez Empik i Wydawnictwo Literackie poprowadzą Justyna Sobolewska oraz Piotr Paziński.

Opowieść Ryfki i historia Dawida chwytają za gardło i układają się w niespodziewaną kontynuację znanych już czytelnikom wątków poprowadzonych przez pisarza na kartach jego bestsellerowej, wydanej w 2016 roku powieści „Król”. Na kartach „Królestwa”, słynący z bezkompromisowego języka Twardoch, pisze o wojnie i przybliża sylwetki oprawców i ofiar – Żydów, Polaków i Niemców.

Ryfka w swojej kryjówce, „w zimnie, w ciemnościach, w nieustającej trwodze” walczy o przetrwanie i pielęgnuje na wpół przytomnego Jakuba Szapiro, który niegdyś był postrachem Warszawy. Twardoch skupi się również na Dawida, syna Szapiry, który choć ledwo uszedł z życiem z Umschlagplatzu i widział wiele zła, nie zdołał zapomnieć o okrucieństwie ojca. Pośród trupiego odoru, resztek jedzenia, kanionów ulic i gruzowiska, rozchodzą się coraz to nowe pogłoski i rozgrywają się historie mrożące krew w żyłach.

Przedpremierowe spotkanie z Szczepanem Twardochem będzie to doskonałą okazją, by czytelnicy wraz z autorem i prowadzącymi dokonali wnikliwej analizy dzieła, posłuchali o inspiracjach, podyskutowali o konfliktach, emocjach i namiętnościach, które targają bohaterami.

Szczepan Twardoch – pisarz i publicysta, dwukrotny finalista Nagrody Literackiej „Nike”. Zadebiutował w 2003 roku zbiorem opowiadań „Obłęd rotmistrza von Egern”. W 2017 roku był kuratorem organizowanego przez Empik Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof.

Dodaj artykuł do:
(dodano 23.10.18, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Szczepan Twardoch, Warszawa, spotkanie, Teatr Powszechny
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yungblud
2
Benson Boone
3
Katatonia
4
Calum Hood
5
Saxon
6
Neil Young & The Chrome Hearts
7
sanah
8
Eluveitie
9
Skunk Anansie
10
Arkadiusz Jakubik
1
David Marqués
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Blandine Lenoir
4
Lionel Baier
5
Margien Rogaar
6
Dean DeBlois
7
Frydrych-Zdanowska
8
Len Wiseman
9
Tim Moriarty
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia