"Adventures in Wonderland" Urszuli Kaczor

Już w sobotę 28 grudnia o godz. 16:30 w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury odbędzie się podsumowanie i finisaż wystawy fotografii „Adventures in Wonderland” autorstwa Urszuli Kaczor. 

Na uwagę zasługuje fakt, iż jedna z fotografii będąca częścią całego cyklu „Adventures in Wonderland” została wyróżniona w prestiżowym konkursie organizowanym przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej FIAP. Docenione zdjęcie było jednym z 426 nadesłanych prac, z aż 12 różnych państw.

Mowa jest o fotografii zatytułowanej „Turqouis Abstraction”, która jest elementem wystawy „Adeventures in Wonderland”. Wystawy dojrzałej, a przy tym bajecznie fantazyjnej. Całość prac trwała przez dwa lata. Za zdjęcia odpowiadał partner autorki – Waldemar van Deurse. Idealnym dopełnieniem rzeczonej fotografii jest cytat pochodzący z „Alicji w Krainie Czarów”, który zdaje się opisywać nie tylko obraz zamknięty w zdjęciu, ale także samą autorkę:

Bądź taka, na jaką wyglądasz, czyli prościej rzecz ujmując: Nigdy nie wyobrażaj sobie, że jesteś inna, niż mogliby sobie pomyśleć, że to jaka byłaś, lub też jaka mogłaś była być, nie jest niczym innym niż to, czym mogło się było innym wydawać, że jest czymś innym.

Projekt to przede wszystkim spełnienie największego marzenia autorki. Stworzenie serii fotografii, która będzie na pewnym meta-poziomie przemawiać do innych. Niesie ze sobą przekaz, by akceptować siebie i nie zmieniać charakteru tylko z powodu tego, co sądzą inni. Autorka chce pokazać, że każdy jest ważny, wartościowy i zasługuje na uwagę.

"Nie wstydźmy się być sobą"- ciągle powtarza Urszula Kaczor.

Podczas finisażu, który będzie stanowił podsumowanie wystawy „Adventures in Wonderland” będzie można porozmawiać z autorką, zadać jej pytania odnośnie charakterystyki pracy i kulisów powstawania serii fotografii. Przewidzieliśmy także krótką projekcję w formie wideoprezentacji z narracją.

Zapraszamy w sobotę 28 grudnia 2018 już od godziny 16:30! Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.12.18, autor: blackrose)
Tagi: Adventures in Wonderland, Urszula Kaczor, wystawa fotografii
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Luis Ortega
2
Talal Derki
3
Dan Fogelman
4
Asghar Farhadi
5
Claire Denis
6
Alice Rohrwacher
7
Tomasz Konecki
8
Adam Guziński
9
Sara Colangelo
10
Babis Makridis
1
Anna Gryszkówna
2
Witold Gombrowicz
3
Jakub Skrzywanek (reż.)
4
wg Jarosława Iwaszkiewicza
5
Aleksander Fredro
6
Jagoda Skowron, Jan Nowara
7
Aldona Figura (reż.)
8
Stanisław Moniuszko
9
wg Philipa Barry`ego
10
Piotr Ratajczak (reż.)
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia