Pokaz przedpremierowy filmu "Sauvage" w Krakowie

Kino Pod Baranami w Krakowie gorąco zaprasza 19 maja o godz. 18:00 na przedpremierowy pokaz filmu Sauvage - kameralnego portretu młodego mężczyzny, w którego wcielił się nagrodzony w Cannes Félix Maritaud. Seansowi towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem filmu, Camille Vidalem-Naquetem.

Sauvage z francuskiego znaczy dziki, udomowiony. Taki właśnie jest Léo, główny bohater filmu, który najbardziej na świecie ceni swoją wolność. Jest ona jedynym, co posiada, więc by ją utrzymać, spotyka się z mężczyznami za pieniądze. Z drugiej jednak strony, Léo bardzo pragnie bliskości i ma nadzieję, że jego relacja z najbliższym przyjacielem przerodzi się w coś więcej. Niestety, bezwzględny świat nie sprzyja tego rodzaju uczuciom i skutecznie utrudnia bohaterowi budowanie bliższych relacji.

Debiutancki film Camille Vidala-Naqueta to intrygujący głos w dyskusji o konflikcie między potrzebami wolności i bezpieczeństwa, koncentrujący się na psychologii bohaterów i ich indywidualnych decyzjach. Sauvage zapada w pamięć także dzięki hipnotyzującej roli Félixa Maritauda (120 uderzeń serca, Jonas, Nóż + serce), wyróżnionego na Festiwalu w Cannes prestiżową nagrodą Rising Star.

Gościem pokazu będzie reżyser Sauvage, Camille Vidal-Naquet - absolwent literatury, twórca filmów krótkometrażowych oraz eksperymentalnego obrazu w języku migowym pt. Geniusz, a także nauczyciel akademicki, wykładający analizę filmu.

Dodaj artykuł do:
(dodano 15.05.19, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: pokaz przedpremierow, Sauvage, Kraków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Lars Klevberg
2
Lars Klevberg
3
Tate Taylor
4
Dexter Fletcher
5
Luc Besson
6
Bartosz Konopka
7
Benedikt Erlingsson
8
Lars Kraume
9
Trevor Nunn
10
Jaime Rosales
1
wg Jarosława Iwaszkiewicza
2
Jolanta Janiczak
3
Artur Pałyga
4
David Greig
5
-
6
Roddy Doyle
7
Stanisław Wyspiański
8
Paul Thomas Anderson
9
Beniamin Bukowski
10
Bartosz Kurowski (reż.)
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia