Przegląd Ogólnopolski Babie Lato 2019

Pracownia Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na 19. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Babie Lato” 2019, który odbędzie się w niedzielę 9 czerwca 2019 roku w godz. 10:00-18:00 na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Od 2017 r. Przegląd ma charakter międzypokoleniowy, a nagrodą główną jest GRAND PRIX im. Edwarda Witkowskiego – byłego dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury (obecnie KPCK) i pomysłodawcy nazwy „Babie Lato”.

Warunki uczestnictwa Imprezie znajdziecie Państwo w zamieszczonym w sekcji DYSKUSJA (pierwszy, podpięty post w dyskusji) REGULAMINIE i KARCIE ZGŁOSZENIA. Udział mogą wziąć twórcy indywidualni, koła, grupy, kluby artystyczne. Uczestnicy mogą ale nie muszą być członkami Klubów Seniora, Uniwersytetów Każdego i Trzeciego Wieku, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Kół Zainteresowań Rękodzieła Artystycznego i Ludowego, Stowarzyszeń i Fundacji. Przegląd jest dla wszystkich bez względu na wiek, zgłaszać się mogą seniorzy, młodzież z opiekunami, dorośli, a także grupy wielopokoleniowe. Serdecznie zapraszamy do udziału! 

Program i regulamin w wersji PDF:
www.kpck.pl/wp-content/uploads/2019/03/babie-lato-karta-zg%C5%82oszenia-2019.pdf

„Babie Lato” to plenerowa impreza promująca piękno i wielokulturowość Polski. Pierwszy Przegląd odbył się w ubiegłym stuleciu w 1986 roku i na stałe zapisał się w kalendarzu Bydgoszczy. Celem Przeglądu jest zaprezentowanie dorobku rękodzieła artystycznego, konfrontacja i wymiana doświadczeń Seniorów z ludźmi młodego pokolenia w amatorskiej i profesjonalnej twórczości artystycznej w zakresie haftu, koronkarstwa, dziewiarstwa, tkactwa, korzenioplastyki, metaloplastyki, zabawkarstwa, ceramiki, malarstwa, pamiątkarstwa, rysunku, wzornictwa, fotografii, kowalstwa artystycznego, rzeźbiarstwa, wikliniarstwa, ikonopisania, witrażownictwa, snycerstwa, intarsji, konwisarstwa, jubilerstwa, introligatorstwa, fajkarstwa, papieroplastyki i emalierstwa.

Nie liczą się ukończone szkoły lecz doświadczenie, pasja i chęć dzielenia się wiedzą z innymi, wzajemna wymiana pomysłów i technik twórczych, zwłaszcza tych które powoli zostają zapominane, a trzeba je przekazać młodemu pokoleniu. Kultura jest nieodzownym elementem rozwoju osobistego i społecznego, dlatego tak ważna jest konfrontacja twórczości jak i wymiana doświadczeń zarówno w części konkursowej jak i poza nią. Przeglądowi towarzyszą spotkania z artystami oraz występy zespołów, kapel podwórkowych, solistów, teatrów ulicznych, grup rekonstrukcyjnych itd. To również okazja do zakupu prezentowanego rękodzieła oraz możliwość skosztowania wyrobów regionalnych.

Tegoroczna edycja Przeglądu będzie odbywała się we wspólnej przestrzeni z "Jarmarkiem Świętojańskim" co będzie świetną okazją do integracji wszystkich pokoleń oraz środowisk twórczych, zarówno profesjonalistów jak i amatorów. "Jarmark Świętojański" to największe tego typu wydarzenie w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Odbywa się tradycyjnie w centrum Bydgoszczy. Na Jarmarku prezentowane są: hafty i koronki, wyroby ceramiczne i fajansowe, z wikliny i słomy, wytwory bednarskie, rzeźba, malarstwo, biżuteria, bursztyny i szkło artystyczne. Swoje dzieła prezentują twórcy ludowi z ziemi kujawskiej, kaszubskiej, pałuckiej, borowiackiej i krajeńskiej. Wydarzeniu towarzyszą pokazy rzemieślników ginących zawodów, a także występy kapel i zespołów folklorystycznych.

Koordynacją "Babiego Lata" zajmuje się Pracownia Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Szczegółowe informacje: tel. 52 585 15 02-03, e-mail: integracja@kpck.pl

Koordynacją "Jarmarku Świętojańskiego" zajmuje się Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Szczegółowe informacje: tel. 52 585 15 02-03 lub tel. 52 585 15 06, e-mail: galeria@kpck.pl

Opublikował: Julian Waszak

Dodaj artykuł do:
(dodano 22.05.19, autor: blackrose)
Tagi: Przegląd Ogólnopolski Babie Lato 2019
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
V/A
2
The Raconteurs
3
Bitamina
4
Hans Solo
5
KAT
6
donGURALesko
7
Hollywood Vampires
8
Popek, MaroMaro
9
Soundgarden
10
Soundtrack
1
Lars Kraume
2
Jaime Rosales
3
Lars Klevberg
4
Lars Klevberg
5
Tate Taylor
6
Trevor Nunn
7
Dexter Fletcher
8
Luc Besson
9
Bartosz Konopka
10
Benedikt Erlingsson
1
Braithwaite Rodric
2
Reeve Philip
3
Ornacka Ewa
4
Taylor C. L.
5
Nesbo Jo
6
Krentz Jayne Ann
7
Jones Geraint
8
Moyes Jojo
9
Fisher Kerry
10
Musso Guillaume
1
Terence Frisby
2
Jolanta Janiczak
3
Artur Pałyga
4
David Greig
5
-
6
Roddy Doyle
7
Stanisław Wyspiański
8
Paul Thomas Anderson
9
Beniamin Bukowski
10
Bartosz Kurowski (reż.)
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia