State Faults, Øjne, Shirokuma i Lie After Lie we Wrocławiu

D.K. Luksus we Wrocławiu zaprasza 24 lipca na koncert State Faults, Øjne, Shirokuma i Lie After Lie.

State Faults (screamo, No Sleep Records, USA)

Głośne i melodyjne emo prosto ze słonecznej Kalifornii. Zadebiutowali jako Brother Bear w 2010 roku z EP-ką "Head In The Clouds", po zmianie nazwy 2 lata później wydali "Desolate Peaks", na którym znalazło się 11 surowych, pełnych ekspresji numerów. W listopadzie 2013 roku z ramienia No Sleep Records pojawił się ich ostatni krążek "Resonate/Desperate", który od początku do końca jest czystą perfekcją gatunku i subiektywnie - najlepszym albumem screamo ostatnich lat. Zjawiskowe melodie, przepełniony emocjami wokal, cudowne chórki, wszystko się tam zgadza. Po krótkiej przerwie koncertowo-wydawniczej i pobocznym projekcie post-punkowo-hc (Slow Bloom również cholernie polecamy!), zespół wreszcie odwiedzi Europę - z nowym albumem! Spłynęły już do nas pierwsze recenzje i czekamy z niecierpliwością na pierwsze wycieki!

ØJNE (screamo, Włochy)

Byli u nas 5 lat temu w klubie Cztery Litery, pełni ciepła i dobroci Włosi skradli serca nie tylko dziewczyn obecnych na koncercie. Kiedy wreszcie napisali do mnie na instagramie, że mają po drodze Wrocław, autentycznie popłakałem się ze szczęścia. Tym bardziej, że na koncie, oprócz kultowej już EP-ki "Undici​/​Dodici" z 2013 roku, po drodze zdarzyły im się 2 splity: z Rainmaker i Улыбайся Ветру oraz długo wyczekiwane LP "Prima Che Tutto Bruci" wydane z końcem 2017 roku jako kooperacja 13 wydawnictw z różnych zakątków świata. Szczerze wykrzyczane teksty w ojczystym języku i plejada przemyślanych kompozycji.

Shirokuma (screamo, Szwecja)

Powstali w 2012 roku i rok później wypuścili debiutancki album. Chwilę potem zainteresował się nimi brytyjski label Dog Knights Productions, który wydał genialne "Sun Won't Set" z 2014 roku. 9 szybkich i pełnych energii numerów, delikatnie mrocznych, ale równoważonych przez chórki. Na koncie mają jeszcze EP-kę "Light Dies / Colours Fade" i split z Suis La Lune, a obecnie szykują zupełnie nowy materiał, którego część na pewno usłyszymy w lipcu ♥

Lie After Lie (melodic hc, Wrocław)

Bez nich nie byłoby tej sceny i tylu koncertów na przestrzeni ostatnich lat. Zaangażowana ekipa zwiedziła już parę zakątków Europy, w tym kultowy Fluff Festival, grali obok Defeatera czy Worthwhile i są jednym z niewielu lokalnych zespołów, który ma swoje brzmienie i oddaną rzeszę fanów wykrzykujących teksty pod sceną. Po zmianie wokalisty zadebiutowali długograjem "Unsaid", który po 4 latach doczekał się następcy w postaci "Wszystko W Twoich Rękach" z października 2018. Na ostatnim krążku znalazło się 10 numerów, wszystkie przepełnione przemyślanymi melodiami i emocjonalnie wykrzyczanymi tekstami w języku polskim. Produkcją obu albumów zajął się Jay Mass (ex. Defeater), a płyta doczekała się także wersji na winylu. Pierwszy raz z nowym materiałem na deskach Luksusu, będzie pięknie!

Dodaj artykuł do:
(dodano 11.07.19, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: D.K. Luksus, State Faults, Øjne, Shirokuma, Lie After Lie, Wrocław, koncert
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Iggy Pop
2
Killswitch Engage
3
Czesław Śpiewa
4
Happysad
5
Norah Jones
6
Madelkeine Peyroux
7
8
Brodka
9
Aurora
10
V/A
1
Denis Cote
2
Andre Ovredal
3
Mikhael Hers
4
Warwick Thornton
5
Paweł Pawlikowski
6
Harvey Fierstein
7
Emir Kusturica
8
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
9
Stefan Ruzowitzky
10
Wojciech Kasperski
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Opera Krakowska w Krakowie
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Hanoch Levin
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia