ACRES w warszawskiej Hydrozagadce

Klub Hydrozagadka w Warszawie z dziką przyjemnością zaprasza 14 września 2019 roku na koncert formacji ACRES, podczas europejskiej trasy promującej debiutancki album „Lonely World”. W roli supportów wystąpią Parting Gift i Tripsitter.

Grupa powstała w 2011 roku, a już dwa lata później zyskała rozgłos dzięki znakomitemu singlowi "The Tallest Of Mountains". Znakiem rozpoznawczym zespołu jest monumentalne brzmienie. W 2015 roku doszło do zmiany wokalisty – do grupy dołączył Ben Lumber, który urozmaicił linie wokalne o większą dawkę melodii.

Na żywo zespół prezentuje brzmienie pełne emocji, smutku i nostalgii. Nie bez powodu jeden ze sloganów na koszulkach zespołu to "sad song for sad dudes".

Grupa w sierpniu w końcu wyda debiutancki album. Długo wyczekiwany "Lonely World" ukaże się 9 sierpnia nakładem A Wolf At Your Door Records. 10 utworów poruszać będzie tematykę niepokoju, depresji i życiowych problemów, z którymi stykają się muzycy grupy. Zespół ma na koncie także trzy EP-ki: "Acres", "Solace" oraz "In Sickness and Health".

Grupa wraca do Polski po bardzo udanym występie podczas pożegnalnego koncertu Casey w Polsce.

Zespół, który powstał w 2017 roku z inicjatywy Zaca Vernona, byłego wokalisty Holding Absence. Muzycy w kwestii wizerunku postawili na tajemniczą estetykę znaną z black metalu, natomiast muzycznie poszli w stronę post-hardcore'u wymieszanego z indie i shoegaze.

Grupa dość szybko wydała kilka singli - "Be Still", "In Mind", "Asleep” oraz „Vein & Rensing”, które zyskały popularność na kanale Dreambound, a pierwsze miesiące 2019 przyniosły kontrakt z wytwórnią Fearless Records i debiutancką EP-kę "Ensom".

Zespół zyskuje w Wielkiej Brytanii coraz większą popularność - miał okazję supportować Neck Deep i Underoath, a w lecie wystąpi na Download Festival. W Polsce Parting Gift wystąpił w marcu podczas trasy z Blood Youth.

Tripsitter rozpoczął działalność w 2014 roku w austriackim Innsbrucku. Kwartet muzyków w swojej twórczości stawia na mniej eksperymentalne, a bardziej melodyjne post-harcore’owe brzmienie, podlane shoegaze. Dopełniają je agresywne, krzyczane wokale, które dodatkowo podkreślają takie emocje jak strach, smutek, poczucie tragedii.

Debiutancki album "The Other Side Of Sadness” z kwietniu obecnego roku to koncept album traktujący o depresji, wewnętrznej walce nadziei i rozpaczy. „Cały krążek jest niczym audiobook, w którym muzyka i tekst wzajemnie się uzupełniają” – mówią muzycy.

Płyta została nagrana „na setke” w domku w Austrii, a następnie zmiksowana przez Lewisa Johnsa  (Funeral For A Friend, Employed To Serve, Svalbard). Za mastering odpowiedzialny był Brad Boatright (Converge, Code Orange, Defeater).

Dodaj artykuł do:
(dodano 09.08.19, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: ACRES, Warszawa, koncert, Hydrozagadka
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Fabijański Sebastian
2
Airbag
3
Ware Jessie
4
Marcin Wasilewski Trio
5
Miller Mac
6
Tęskno
7
Ala|Zastary
8
Czesław Śpiewa
9
Happysad
10
Norah Jones
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Rayner Nicola
3
Knedler Magda
4
McQuiston Casey
5
Pilipiuk Andrzej
6
Kordel Magdalena
7
Cass Kiera
8
Falcones Ildefonso
9
Musso Guillaume
10
Herbert Frank
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia