Trwa Vistula Folk Festival 2019

Zapraszamy do Płocka na jeden z największych festiwali folklorystycznych w Polsce! 8. edycja Vistula Folk Festival odbędzie się w dniach 20-25 sierpnia.

Celem imprezy jest pielęgnowanie polskiej kultury ludowej, ale też prezentowanie kultur innych krajów. Dotychczas w ramach Festiwalu gościliśmy w Płocku m.in. zespoły z Ukrainy, Gruzji, Brazylii, Meksyku, Nowej Zelandii, Tajlandii, Bułgarii, Węgier, Słowacji, Białorusi, Rosji, Dagestanu, Łotwy czy Serbii.
Zespoły występują na Starym Rynku, w Parku Północnym a festiwal kończy gala w Amfiteatrze.

PROGRAM:

20 sierpnia (wtorek) Stary Rynek
15:45- Prezentacja zespołów folklorystycznych

21 sierpnia (środa) Park Północny
18:30- Koncert inauguracyjny

22 sierpnia (czwartek) Stary Rynek
19:00- Spotkanie z kulturą bułgarską, zespół „IVAN VALEV” z siostrzanego miasta Pleven

23 sierpnia (piątek) Stary Rynek
19:00- Koncert fokowy „ Gran Ballet Argentino”

24 sierpnia (Sobota) Amfiteatr (ul. Rybaki 15)
19:30- Koncert Galowy*

25 sierpnia (Niedziela)
11:30- Masz Święta z udziałem zespołów (Bazylika Katedralna)
12:30- Korowód folklorystyczny ulicami Starego Miasta (Katedra- Grodzka- Stary Rynek)
13:00- Zabawy zespołów z mieszkańcami (Stary Rynek)

Bilety na Koncert Galowy w cenie 10 zł można kupić w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) oraz online www.bilety.pokis.pl.

Kto wystąpi?
______________________________________________________
Gran Ballet Argentino (ARGENTYNA)
Zespół artystycznego zaangażowany w popularyzację muzyki i tańca argentyńskiego od 1963 roku.

Grupa składa się ze znakomitych muzyków, tancerzy, piosenkarzy i aktorów, którzy są mocno związani z duchem mieszkańców Argentyny – ich osobowością, charakterem, życiową postawą. Artyści przemierzają kraj i świat propagując kulturę wywodzącą się z argentyńskich korzeni.

Podczas występów demonstrowane są pokazy artystów, podkreślające cechy charakterystyczne każdego z regionów rozległej Argentyny, poprzez zawarcie w nich tradycji, zwyczajów, wyróżniających się gestów. Tancerze łączą ze sobą technikę i grę aktorską, tworzą balet przepełniony tożsamością, siłą, eleganckim stylem i znakomitymi umiejętnościami.

W ich repertuarze można znaleźć tango oraz tańce regionalne. Tango argentino obrazuje klimat charakterystyczny dla tawern Buenos Aires. Natomiast tańce ludowe ukazują inne oblicza tego kraju, są pełne wigoru i mogą spontanicznie oczarować widownię.
______________________________________________________
Rhythms International Folk Art Club /Rifac India (INDIE)

Grupa Rhythms International Folk Art Club (RIFAC INDIA) powstała w 2007 roku. Jej misją w głównej mierze jest promocja kultury indyjskiej za granicą oraz nauka i ochrona tradycyjnej indyjskiej sztuki ludowej. Zespół duży nacisk kładzie także na wychowanie i rozwój swoich podopiecznych – dba o to, by młodzież indyjska miała szansę poznania innych kultur, na przykład podczas międzynarodowych festiwali. Do tej pory koncertowali w takich krajach, jak Kanada, Niemcy, Włochy, Finlandia, Grecja, Turcja, Korea Południowa, Rosja, Chiny czy Egipt.
Rhythms International Folk Art Club są członkiem Międzynarodowej Rady Tańca (CID) UNESCO oraz Międzynarodowej Organizacji Sztuki Ludowej (IOV). Grupa jest także organizatorem międzynarodowego festiwalu folklorystycznego odbywającego się w Indiach we wrześniu.


Zespół Pieśni i Tańca „Severniashki” (BUŁGARIA)

Zespół Pieśni i Tańca „Severniashki” powstał w 1959 roku w miejscowości Pleven w Bułgarii. Program artystyczny grupy inspirowany jest folklorem terenów północnych, położonych między rzeką Dunaj, a łańcuchem górskim Stara Płanina.

Występy zespołu to koncertowe spektakle będące syntezą muzyki, pieśni i tańca, opartą na jednolitym wątku narracyjnym i dramaturgicznym. Cechą charakterystyczną koncertów Severniashki Ensemble jest przede wszystkim autentyzm wykonawczy i niebanalna estetyka strojów ludowych prezentowanych przez artystów. Niezwykle barwne kostiumy zostały bowiem wykonane przez projektantów z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Przez 60 lat istnienia zespół z powodzeniem prezentował bułgarski folklor na czterech kontynentach. Występował m.in. w Rosji, Maroko, Grecji, Kanadzie, USA, na Wyspach Kanaryjskich, ale także w Szwajcarii, Niemczech czy we Włoszech. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym „Złotej Karty” przyznanej przez Europejskie Forum Ekspertów we współpracy z akademią uznanych na arenie międzynarodowej liderów w dziedzinie nauki i kultury za wkład w rozwój kultury europejskiej, „Złotej Liry” Związku Bułgarskich Muzyków i Tancerzy, „Kryształowej Liry” Ministerstwa Kultury Bułgarii czy „Europejskiej Nagrody Jakości” przyznanej przez Europejskie Centrum Biznesu.

Dodaj artykuł do:
(dodano 21.08.19, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Vistula Folk Festival 2019, Płock
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Herbut Igor
2
Pearl Jam
3
Jan Rapowanie , Nocny
4
Renata Przemyk
5
Rojek Artur
6
Płomień 81
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Yi'nan Diao
2
Nat Faxon, Jim Rash
3
Jan Komasa
4
Destin Daniel Cretton
5
Robert Gliński
6
Piotr Adamski
7
Marco Bellocchio
8
Kristina Grozeva, Petar Valchanov
9
Giuseppe Capotondi
10
Warwick Thornton
1
Lars von Trier
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
7
Rodion Szczedrin
8
Jarosław Murawski
9
Michaił Bułhakow
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia