Betonowe potwory - Wernisaż wystawy. Przepraszam czy tu biją?

Matchday Magazine oraz Politechnika Wrocławska zapraszają na wernisaż wystawy: „Betonowe potwory”. Początek wydarzenia w piątek, 23 sierpnia, o godz. 16:00 w budynku Bibliotechu Politechniki Wrocławskiej (bud. D-21).

Wprowadzeniem do wystawy będzie krótki wykład „Krajobraz nowoczesnych osiedli – nie tylko prefabrykacja” (godz. 15.00 - sala 007). Wygłoszą go dr dr inż. arch. Jadwiga Urbanik oraz dr inż. arch. Marta Rudnicka-Bogusz z Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Po wernisażu zapraszamy na panel dyskusyjny „Przepraszam czy tu biją?” z udziałem Michał Zachodny, Jakub Olkiewicz, Macieja Dusiciela, rapera Pjusa oraz dr inż. arch. Jadwigi Urbanik z Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. Początek ok. godz. 18 (sala 007).

Za każdym człowiekiem stoi jego historia. A ta dla naszego pokolenia była wyryta na betonowych płytach. To właśnie te szare, surowe otoczenie wychowywało ludzi w późnych latach 70-tych, kontynuując swoje dzieło w latach 90-tych. Jednym z jego elementów były stadiony, które skupiały co weekend tłumy ludzi gotowych zrobić wszystko dla swojego ukochanego klubu. To właśnie tam, spora część tych osób otrzymała lekcję wychowania i rozwijała swój światopogląd. Jednak dzisiaj, otoczeni nowoczesnymi obiektami sportowymi oraz trzymani w strzeżonych osiedlach pod okiem kamer, zapominamy o naszej przeszłości.

Stąd zrodził się pomysł na „Betonowe potwory”, projekt składający się z 20 autorskich plakatów, przedstawiających historyczne stadiony, które wrosły w tkanki miejskie Europy Wschodniej, budując społeczności kibicowskie i nie tylko.

W skrócie, postaramy się określić produkt (osobowy jako jednostka, ale również grupowy jako społeczeństwo), który był wynikiem pracy lecorbusierskich maszyn.

Dodaj artykuł do:
(dodano 23.08.19, autor: blackrose)
Tagi: Betonowe potwory, wernisaż wystawy. Przepraszam czy tu biją?
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Iggy Pop
2
Sójka Marcin
3
Van Buuren Armin
4
Kowalska Kasia
5
Alter Bridge
6
Nick Cave & The Bad Seeds
7
Cigarettes After Sex
8
Staszczyk Muniek
9
Slayer
10
Baranovski
1
Chmielarz Wojciech
2
Naszkowska Krystyna
3
Ruocchio Christopher
4
Sońska Natalia
5
Aciman Andre
6
Dąbrowski Łukasz , Niedziułka Konrad , Stankowski Jakub
7
Young Samantha
8
De Urturi Eva Garcia Saenz
9
Cherezińska Elżbieta
10
Martin George R. R.
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia