Wernisaż wystawy "Wszystko ok?" Doroty Pawiłowskiej

Podczas pierwszego spotkania z twórczością Doroty Pawiłowskiej można odnieść wrażenie, że uprawia ona malarstwo „przyjemne”, niezwykle barwne, wręcz dekoracyjne. Jednak im bardziej wnikliwie je obserwujemy, tym coraz silniej do głosu dochodzi rodzaj podskórnego niepokoju. Pastelowe i neonowe kolory kłębią się, nawarstwiają, zdają się walczyć między sobą o uwagę w zbyt ciasnych dla siebie ramach płótna, poprzecinane ekspresyjnymi pociągnięciami czarnej farby. Czy na pewno wszystko jest OK?

Wystawa "Wszystko ok?"
wernisaż: 7 września 2019, sobota, godz. 11.00
Pawilon Sztuki ERGO Hestia / Kostrzewskiego 1 / Warszawa
wystawa trwa do 22 listopada 2019

Tytuły nadawane pracom przez artystkę najczęściej nie wyjaśniają ich sensu, lecz jeszcze bardziej go komplikują i kamuflują. Są ironicznym unikiem i puszczeniem oka w stronę odbiorcy, który zostaje wyrwany z rzeczywistości komunikującej się wykrzyknikami i staje przed samymi znakami zapytania. Sama Pawiłowska nazywa swoje malarstwo „wizualnym mamrotaniem”. Aby odczytać jego przekaz, trzeba naprawdę wytężyć zmysły.

Tradycyjnie otwarciu wystawy będzie towarzyszyło śniadanie z artystką. Nieformalna atmosfera wydarzenia pomoże skrócić dystans pomiędzy widzami a autorką prac. To również świetna okazja do rozmowy z artystką.

Dorota Pawiłowska (ur. 1987 w Rzeszowie) w latach 2006-2011 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obroniła dyplom z wyróżnieniem rektorskim w pracowni prof. Lecha Majewskiego (aneks do dyplomu z malarstwa w pracowni prof. Pawła Nowaka). Zajmuje się sztukami wizualnymi oraz improwizacją teatralną, którą szkoliła w Chicago IO Theatre. W roku 2010 odznaczona WIPO Award - World Intellectual Property Organization Award for Creativity oraz nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursach na plakat UPRP. Stypendystka m.st. Warszawy na rok 2016. Uczestniczka warsztatów i wystaw m.in. w Polsce, Niemczech, Francji i Serbii. Finalistka 10 edycji  konkursu Artystycznej Podróży Hestii. Od 2018 współprowadzi Community Crit: niezależne spotkania krytyczne dla artystów. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Partnerem wydarzenia jest Klub Komediowy. Patronem medialnym wystawy jest Rzeczpospolita.

Dodaj artykuł do:
(dodano 01.09.19, autor: blackrose)
Tagi: wernisaż wystawy, Wszystko ok?, Dorota Pawiłowska
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Knedler Magda
3
Rayner Nicola
4
Pilipiuk Andrzej
5
Cavanagh Steve
6
Moss Marcel
7
Elton John
8
Phillips Tom
9
Barry Jessica
10
David Hatcher Childress
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia