"Ostatni uścisk Mamy. Emocje zwierząt i co one mówią o nas samych" w księgarniach od 10 września

Od 10 września 2019 roku będziecie mogli rozpocząć w księgarniach poszukiwania fascynującej pozycji wydawniczej "Ostatni uścisk Mamy. Emocje zwierząt i co one mówią o nas samych".

Ostatni uścisk Mamy rozpoczyna się śmiercią szympansiej matriarchini, imieniem Mama.

Gdy Mama umierała, profesor Jan van Hooff odwiedził ją, aby przytulić po raz ostatni. Ich pożegnanie sfilmowano, a nagranie szybko stało się niezwykle popularne w social mediach. Widok obejmującej profesora Mamy, witającej go szerokim uśmiechem i pocieszającym klepaniem po plecach - gestem często przypisywanym wyłącznie człowiekowi, głęboko poruszył miliony ludzi.

Frans de Waal, w swojej najnowszej książce, koncentruje się na emocjach naczelnych, iluzji wolnej woli, świadomości zwierząt oraz życiu i śmierci. Stawia śmiałą, a być może nawet rewolucyjną tezę, że nie ma ludzkich emocji, których nie posiadałyby zwierzęta; są one uniwersalne i ponadgatunkowe.

Pytanie nigdy nie brzmiało: czy zwierzęta mają emocje, lecz w jaki sposób nauka była w stanie tak długo ich nie dostrzegać. Jakim cudem robiliśmy wszystko, by odmówić zwierzętom czegoś tak oczywistego? - Frans de Waal

Urzekająca książka, pełna współczucia i wglądu w życie zwierząt, w tym ludzi -Yuval Noah Harari, autor książki Sapiens. Od zwierząt do bogów.

Frans de Waal jest jednym z najbardziej wpływowych prymatologów, który zmienia sposób, w jaki myślimy o ludzkiej naturze. To ważna i mądra książka - Robert Sapolsky, autor książki Dlaczego zebry nie mają wrzodów?

Obserwacje de Waala otwierają nam oczy i zmuszają do zmiany paradygmatu. Gdy skończysz czytać tę pasjonującą książkę, już nigdy nie pomyślisz o zwierzętach jako o gatunku gorszym - ,,People"

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.09.19, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Ostatni uścisk Mamy. Emocje zwierząt i co one mówią o nas samych, Frans de Waal
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yungblud
2
Benson Boone
3
Katatonia
4
Calum Hood
5
Saxon
6
Neil Young & The Chrome Hearts
7
sanah
8
Eluveitie
9
Skunk Anansie
10
Arkadiusz Jakubik
1
David Marqués
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Blandine Lenoir
4
Lionel Baier
5
Margien Rogaar
6
Dean DeBlois
7
Frydrych-Zdanowska
8
Tim Moriarty
9
Len Wiseman
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia