"Dzięki Bogu": Pokaz przedpremierowy z udziałem księdza Kazimierza Sowy

Kino Pod Baranami w Krakowie oraz Against Gravity zapraszają 12 września o godz. 18:15 na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu François Ozona "Dzięki Bogu" - wstrząsającej opowieści o pedofilii w kościele, porównywanej do Kleru Wojciecha Smarzowskiego. Po pokazie odbędzie się spotkanie z księdzem Kazimierzem Sową. 

Dzięki Bogu to oparte na faktach nowe dzieło François Ozona - reżysera Basenu, Podwójnego kochanka i 8 kobiet - przedstawiające wysiłki ofiar pedofilii, które po 30 latach organizują się by wymierzyć sprawiedliwość. Film, nagrodzony Srebrnym  Niedźwiedziem na Festiwalu w Berlinie, stał się medialnym wydarzeniem we Francji, gdzie obejrzało go już ponad 881 tysięcy widzów. Przyczynił się też do zmiany rzeczywistości - miesiąc po premierze, jeden z jego bohaterów, kardynał Philippe Barbarin, został skazany na pół roku więzienia za tuszowanie pedofilii.

Bohaterami Dzięki Bogusą trzej mężczyźni, którzy postanawiają zmierzyć się z demonami przeszłości i próbują postawić przed wymiarem sprawiedliwości księdza, który choć molestował ich w dzieciństwie, wciąż pełni ważną funkcję w strukturach kościelnych. W rolach głównych występują: Melvil Poupaud (Na zawsze Laurence, Czas, który pozostał, Nad morzem), Denis Ménochet (Bękarty wojny, Assassin’s Creed) oraz Swann Arlaud (Michael Kohlhaas, Sponsoring).

Pokazowi filmu towarzyszyć będzie spotkanie z księdzem Kazimierzem Sową - absolwentem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, podyplomowych studiów na kierunku dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz zarządzania w Wyższej Szkole Biznesu National Louis University w Nowym Sączu, byłym prezesem Radia Plus i kanału Religia.tv. Ks. Sowa występował i prowadził programy na antenie TVN,  TVN24 i TVN24 BIS. Publikował m.in. w: „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Życiu Warszawy”, „Wprost” i „Newsweeku”. Jest autorem książek: „Moje syberyjskie podróże”, „Słownik języka boskiego. Gwiazdy o ważnych sprawach” oraz „Szaleńcy Pana Boga”.

Spotkanie poprowadzi Anita Piotrowska (“Tygodnik Powszechny”).

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.09.19, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Dzięki Bogu, pokaz przedpremierowy, Kraków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Knedler Magda
3
Rayner Nicola
4
Pilipiuk Andrzej
5
Cavanagh Steve
6
Moss Marcel
7
Elton John
8
Phillips Tom
9
Barry Jessica
10
David Hatcher Childress
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia