Graham Masterton w Prozie już 18 września

Graham Masterton to brytyjski pisarz instytucja, w którego literackim portfolio znaleźć można już ponad 100 książek, w tym bestsellerowe horrory, thrillery i kryminały (w Polsce ukazują się one nakładem Wydawnictwo Albatros i Dom Wydawniczy REBIS).

Co nie wszyscy czytelnicy prozy Mastertona w naszym kraju mogą wiedzieć, od 2017 roku pisarz regularnie odwiedza Polskę, by wręczać Nagrodę Grahama Mastertona „W Więzieniu pisane”. Jak nazwa wyróżnienia wskazuje, laureatów wyłania się spośród osadzonych w polskich zakładach karnych. Skąd pomysł na szukanie talentów literackich za kratami? Między innymi o to zapyta pisarza prowadzący rozmowę Łukasz Wojtusik (POCZYTALNI, Radio TOK FM).

Wstęp wolny!    

Czas: środa 18 września, godz. 19.00
Miejsce: klub PROZA, Przejście Garncarskie 2

W trakcie spotkania będzie można kupić książki Grahama Mastertona w promocyjnej cenie, o co zadba krainaksiazek.pl.

Graham Masterton (ur. 1946 r. w Edynburgu), brytyjski pisarz zaliczany do grona najpopularniejszych autorów grozy. Zaczynał jako dziennikarz prasowy. Zanim rozpoczął karierę pisarską, pracował jako redaktor naczelny pism dla panów „Mayfair” i „Penthouse”. Swój pierwszy horror, Manitou, opublikował w połowie lat siedemdziesiątych. Książka momentalnie stała się bestsellerem i przyniosła mu międzynarodową sławę. Dwa lata po premierze na jej podstawie William Girdler postanowił nakręcić film. Rolę sympatycznego, nieco ekscentrycznego jasnowidza Harry’ego Erskine’a zagrał Tony Curtis, w Karen Tandy zaś wcieliła się Susan Strasberg. Masterton napisał łącznie blisko 60 powieści grozy, lecz jego dorobek literacki jest znacznie bogatszy i przekroczył już 100 tytułów. Oprócz horrorów, Masterton jest autorem wielu poradników seksuologicznych, zbiorów opowiadań, thrillerów, powieści kryminalnych, katastroficznych, obyczajowych i historycznych. Jest pisarzem niezwykle płodnym i jak sam powtarza, w jego głowie co chwila rodzą się nowe pomysły na następne porywające powieści. Jako twórca jest niezwykle zdyscyplinowany, wstaje codziennie o szóstej rano i pisze przez sześć, siedem godzin, a resztę czasu poświęca na prowadzenie bogatego życia towarzyskiego. Masterton jest też autorem docenianym i nagradzanym, zdobywcą m.in. Edgar Allan Poe Award, Prix Julia Verlanger, był też nominowany do Bram Stoker Award. Pisarz chętnie angażuje się w akcje społeczne i charytatywne – stale wspiera Dom Dziecka w Górcu niedaleko Strzelina, jest też inicjatorem i patronem projektu „W więzieniu pisane”, skierowanego do osadzonych w polskich więzieniach. Szczególny sentyment autora do Polski i polskich czytelników wynika z faktu, że jego żona była Polką. Masterton mieszka w Anglii w hrabstwie Surrey; ma trzech synów i gromadkę wnucząt.

Dodaj artykuł do:
(dodano 09.09.19, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Graham Masterton w Prozie, Wrocław
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Jim Jarmusch
8
Wojciech Kasperski
9
Park Chan-wook
10
Maciej Pieprzyca
1
Jodełka Joanna
2
Winnicka Ewa
3
Woods Sherryl
4
Wilhelm Kate
5
Hałas Agnieszka
6
David Hatcher Childress
7
Terry Pratchett
8
Michael Katz Krefeld
9
James Marlon
10
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia