Farben Lehre & Panta Koina w Zamościu już 19 października

Kazamata Wschodnia Bastionu I w Zamościu piekielnie gorąco zaprasza 19 października na kobcert fornacji Farben Lehre. W roli supportu usłyszymy zespół Panta Koina. Zapowiada się wyśmienita zabawa!

FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 13 płyt studyjnych: "Bez pokory", "My maszyny", "Insekty", "Zdrada", "Atomowe zabawki", "Pozytywka", "Farbenheit", "Snukraina", "Ferajna", "Achtung 2012", "Projekt PUNK", "Trzy dekady", "Stacja Wolność", koncertowa kaseta "Samo życie", trzy oficjalne dvd: "Przystanek Woodstock 2006", "Punky Reggae live 2008", "Przystanek Woodstock 2013 - Projekt PUNK" oraz liczne kompilacje.

Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl, . W ostatnich 15 latach FL zagrało ponad 1500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku - po kilka latach przerwy - ponownie powróciła na polską mapę koncertową.

Żywiołowe koncerty zawsze grane "na maksa" to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od piętnastu lat zespół gra blisko 100 koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz za jego granicami. Aktualnie muzycy podczas koncertów promują swoją najnowszą płytę studyjną "Stacja Wolność", która ukazała się na początku września 2018 roku

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to "Anioły i demony", "Dobranoc", "Erato", "Ferajna", "Handel", "Helikoptery", "Judasz", "Matura" , "Spodnie z GS-u", "Stacja Wolność" czy "Terrorystan".

SKŁAD:
Wojciech Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Gerard Klawe – perkusja

Panta Koina

Zespół od 2009 r. tworzy autorską muzykę punk rockową z elementami m.in. metalu, alternative. W warstwie lirycznej dominują teksty autorskie, ale zespół wykonuje także muzykę do poezji m.in. Zbigniewa Jerzyny, Rafała Wojaczka, Krzysztofa Karaska oraz Michaiła Lermontowa. Utwory wykonywane są w języku polskim. Nazwa zespołu została zaczerpnięta od polskiej anarchistycznej XIX wiecznej organizacji studenckiej. Fraza Panta Koina pochodzi z języka greckiego i oznacza Wszystko Wspólne. Zespół, mimo intensywnej pracy nad nowymi kawałkami często koncertuje i ma na swoim koncie występy przed m.in. KSU, Moskwą, Farben Lehre, The Analogs, Acid Drinkers i innymi fajnymi zespołami ;) W 2011 kapela znalazła się w grupie 32 półfinalistów Eliminacji na Przystanek Woodstock, a w 2012 wystąpiła w finale Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Dzięki wygranym na przeglądach rockowych (m.in. I miejsce na Sounds of Borderland, RykowiskoLive, Rykozisko) w 2011 r. udało się zarejestrować materiał na Ep-kę Martwe miasta. W 2013 r. wydano pierwszy długogrający album pt. Pieśni ulic zniewolenia. Wraz z albumem pojawił się teledysk do “Pytań” w reżyserii Krzyśka Jakubowskiego (Vitelloni pro.). W październiku 2015 ukazał się kolejny album pt. „Naród nasz bardzo lubi kamienować”.  W październiku 2015 roku formacja wystąpiła na Literackim Benefisie Ernesta Brylla w Studio Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego. W tym samym miesiącu ukazał się drugi album "Naród nasz bardzo lubi kamienować", wydany również własnym sumptem, na którym oprócz kompozycji autorskich znajduje się cover Skaldów "Łagodne światło". Album promuje video do utworu "Zanim". W czerwcu 2016 r. formacja otrzymała świętokrzyską nagrodę muzyczną - Scyzoryka (perkusista pochodzi z Kielc) w kategorii "muzyka alternatywna", natomiast w lipcu wygrała Rockowisko w Hajnówce. 

Dodaj artykuł do:
(dodano 14.09.19, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Farben Lehre, Zamość, koncert, Panta Koina, Kazamata Wschodnia Bastionu I
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yi'nan Diao
2
Ladj Ly
3
Warwick Thornton
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Revol Elisabeth
2
Knedler Magda
3
Rayner Nicola
4
Pilipiuk Andrzej
5
Cavanagh Steve
6
Moss Marcel
7
Elton John
8
Phillips Tom
9
Barry Jessica
10
David Hatcher Childress
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia