Festiwal Filmowy Kino Dzieci w Krakowie

Kino Pod Baranami już po raz szósty zaprasza najmłodszych widzów na pokazy w ramach Festiwalu Filmowego KINO DZIECI. W ponad dwudziestu kinach w całej Polsce zaprezentowanych zostanie dziewięć aktorskich i animowanych filmów pełnometrażowych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Dziewięć filmów pełnometrażowych, w tym sześć premier prosto z festiwali w Cannes, Annecy czy Berlinie, pokazywanych w 22 miastach – tak przedstawia się program tegorocznego 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Wśród prezentowanych tytułów znalazł się m.in. Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię - ekranizacja uwielbianej przez młodych czytelników książki Dino Buzzatiego z 1945 roku. Ta przepiękna animacja, która miała swoją premierę podczas tegorocznego festiwalu w Cannes, w ramach sekcji Un certain regard, przedstawia zmagania grupy niedźwiedzi, które szukając  zaginionego, królewskiego syna, trafiają do rządzonej przez ludzi krainy. Literackim rodowodem może pochwalić się także Operacja Człowiek w Czerni - filmowa wersja popularnej książki z serii Biuro Detektywistyczne nr 2, prezentująca przygody duetu detektywów: Tiril i Oliviera oraz psa Ocho.

Nietypową adaptacją są kanadyjscy Szybcy i śnieżni, zrealizowani na podstawie filmu The Dog Who Stopped the War w reżyserii Benoîta Godbouta. To pełna emocji historia pewnego konkursu saneczkowego oraz potyczek grupy pogodnych i zdeterminowanych, choć nie zawsze zgodnych, przyjaciół. Rywalizacji dotyczy także zrealizowana z wielką precyzją, plastelinowa animacja Solan i Ludwik – Misja Księżyc, której bohaterowie biorą udział w międzynarodowym kosmicznym wyścigu. Autorką postaci i kostiumów jest Liliana Świrska, pochodząca z Polski artystka pracująca w Norwegii. Ważnym, polskim akcentem jest także obecny w programie Kina Dzieci film Jakub, Mimmi i gadające psy, zrealizowany w niezwykłej technice cut-out, będący koprodukcją warszawskiego Studia Letko i łotewskiego Atom Art.

Najmłodszych widzów, Kino Pod Baranami zaprasza na pokaz norweskiej animacji Klara Muu! - opowieści o małej krówce marzącej o karierze piosenkarki, która wyrusza w podróż by spotkać dawno niewidzianego tatę. Seansowi towarzyszyć będą warsztaty ruchowe Contakids znane z programu cyklu Baranki Dzieciom, czyli zabawa… bez zabawek. Maluchy i ich rodzice mogą wybrać się także na animację Pettson i Findus - wielka wyprowadzka, której skrajnie różniący się od siebie bohaterowie będą musieli podjąć trudną decyzję o zmianie miejsca zamieszkania.

Kino Dzieci nie zapomina też o nieco starszych widzach, których z pewnością zainteresują filmy Niezwykłe lato z Tess oraz Cały świat Romy. Pierwsza z produkcji, to stworzona przez specjalistów od kina młodzieżowego - Holendrów - opowieść o ekscentrycznym Samie, realizującym wymagający “trening samotności”. Jego wysiłki niweczy pojawienie się tytułowej Tess - tajemniczej i intrygującej rówieśniczki. Na swój sposób komplikują się także plany nastoletniej Romy, bohaterki Całego świat Romy. Dziewczyna nie znajduje oparcia ani u wiecznie zapracowanej mamy, ani niemal nieobecnego ojca. Jej najbliższą przyjaciółką staje się za to zmagająca się z demencją babcia-fryzjerka.

Istnieje możliwość organizacji dodatkowych, specjalnych pokazów filmów z programu festiwalu Kino Dzieci dla grup zorganizowanych, w terminach 21-29 września.

Informacje i zgłoszenia: Wojciech Drąg, email: wojtek@kinopodbaranami.pl, tel: 509 082 149

BILETY:

14 zł

12 zł (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.09.19, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Festiwal Filmowy Kino Dzieci, Kraków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Iggy Pop
2
Sójka Marcin
3
Van Buuren Armin
4
Kowalska Kasia
5
Alter Bridge
6
Nick Cave & The Bad Seeds
7
Cigarettes After Sex
8
Staszczyk Muniek
9
Slayer
10
Baranovski
1
Chmielarz Wojciech
2
Naszkowska Krystyna
3
Ruocchio Christopher
4
Sońska Natalia
5
Aciman Andre
6
Dąbrowski Łukasz , Niedziułka Konrad , Stankowski Jakub
7
Young Samantha
8
De Urturi Eva Garcia Saenz
9
Cherezińska Elżbieta
10
Martin George R. R.
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Opera Krakowska w Krakowie
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Hanoch Levin
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia