„Siedem Cudów Europy" - Europejski Dzień Języków w Krakowie

Sześć krajów, pięć języków i wyjątkowo ekscentryczni przewodnicy. Do tego krótka wycieczka po Europarlamencie. W sobotę, 28 września, kolejna edycja gry miejskiej z okazji Europejskiego Dnia Języków.

Tym razem zapraszamy na wycieczkę z pakietem all inclusive – 6 krajów w kilkadziesiąt minut, największe atrakcje turystyczne, lokalne obyczaje, język w wydaniu codziennym na poziomie komunikatywnym. Jako wisienka na torcie zwiedzanie cudu nr 7 - bardzo terenowej siedziby Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego na pl. św. Marii Magdaleny. Dla 400 najlepszych i najszybszych turystów tradycyjny polski stół - zaproszenia do kawiarni „Nakielny”, każde o wartości 20 zł.

„Siedem cudów Europy” to gra miejska, której celem jest przybliżenie kultury 6 krajów: Wielkiej Brytanii (British Council), Niemiec (Goethe Institut), Francji (Instytut Francuski), Hiszpanii (Instytut Cervantesa), Włoch (Włoski Instytut Kultury) i Austrii (Instytut Austriacki). Przypomnimy również najważniejsze zasady działania Unii Europejskiej, przy okazji obalając kilka „euromitów”.
W każdym miejscu czekają 3 zadania dotyczące atrakcji turystycznych i lokalnych zwyczajów. Języki obce (angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański) będą przyjemnym i łatwym dodatkiem, w odróżnieniu od utrudniających zwiedzanie, ekscentrycznych przewodników.

Gra jest otwarta dla wszystkich gości EDJ. Wystarczy stworzyć grupę liczącą 2-5 osób i zgłosić się w godz. 10-15 do dowolnego instytutu. Tam otrzymacie bilet podróżny i mini informator o wycieczce. Kolejność zwiedzania dowolna, ważny będzie jedynie czas (zabawa kończy się o g. 16) i punkty przyznawane przez przewodników. Wasze poczynania będą dokumentowane dla przyszłych pokoleń, dlatego poprosimy Was przed grą o wyrażenie zgody na wykorzystanie wizerunku.
Na szczęście nie trzeba zwiedzać wszystkiego. By odebrać upominek wystarczy odwiedzić 5 z 7 miejsc.

Na wspólną zabawę zapraszają Komisja Europejska w Polsce oraz krakowscy partnerzy EDJ – Goethe-Institut Krakau, Istituto Italiano di Cultura di Cracovia, British Council Polska - oddział w Krakowie, Österreich Institut Kraków, Institut français de Pologne à Cracovie oraz Instytut Cervantesa w Krakowie.

www.edj.krakow.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.09.19, autor: blackrose)
Tagi: Siedem Cudów Europy, Europejski Dzień Języków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Marilyn Manson
2
Mikromusic
3
Krzysztof Zalewski
4
Cleo
5
Cerekwicka Kasia
6
Hurts
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Lech Majewski
2
Diao Yinan
3
Kōji Fukada
4
Florian Henckel von Donnersmarck
5
Daniel Cohen
6
Jan Holoubek
7
Wang Xiaoshuai
8
Stéphane Haskell
9
Maria Sødahl
10
Marek Lechki
1
Falcones Ildefonso
2
Jodko-Kula Elżbieta
3
Lackberg Camilla
4
Niemczynow Anna H.
5
Minier Bernard
6
Sykes Sam
7
Stelar Marek
8
Tolkien John Ronald Reuel
9
Babina Natałka
10
Borkowski Przemysław
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia