„Siedem Cudów Europy" - Europejski Dzień Języków w Krakowie

Sześć krajów, pięć języków i wyjątkowo ekscentryczni przewodnicy. Do tego krótka wycieczka po Europarlamencie. W sobotę, 28 września, kolejna edycja gry miejskiej z okazji Europejskiego Dnia Języków.

Tym razem zapraszamy na wycieczkę z pakietem all inclusive – 6 krajów w kilkadziesiąt minut, największe atrakcje turystyczne, lokalne obyczaje, język w wydaniu codziennym na poziomie komunikatywnym. Jako wisienka na torcie zwiedzanie cudu nr 7 - bardzo terenowej siedziby Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego na pl. św. Marii Magdaleny. Dla 400 najlepszych i najszybszych turystów tradycyjny polski stół - zaproszenia do kawiarni „Nakielny”, każde o wartości 20 zł.

„Siedem cudów Europy” to gra miejska, której celem jest przybliżenie kultury 6 krajów: Wielkiej Brytanii (British Council), Niemiec (Goethe Institut), Francji (Instytut Francuski), Hiszpanii (Instytut Cervantesa), Włoch (Włoski Instytut Kultury) i Austrii (Instytut Austriacki). Przypomnimy również najważniejsze zasady działania Unii Europejskiej, przy okazji obalając kilka „euromitów”.
W każdym miejscu czekają 3 zadania dotyczące atrakcji turystycznych i lokalnych zwyczajów. Języki obce (angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański) będą przyjemnym i łatwym dodatkiem, w odróżnieniu od utrudniających zwiedzanie, ekscentrycznych przewodników.

Gra jest otwarta dla wszystkich gości EDJ. Wystarczy stworzyć grupę liczącą 2-5 osób i zgłosić się w godz. 10-15 do dowolnego instytutu. Tam otrzymacie bilet podróżny i mini informator o wycieczce. Kolejność zwiedzania dowolna, ważny będzie jedynie czas (zabawa kończy się o g. 16) i punkty przyznawane przez przewodników. Wasze poczynania będą dokumentowane dla przyszłych pokoleń, dlatego poprosimy Was przed grą o wyrażenie zgody na wykorzystanie wizerunku.
Na szczęście nie trzeba zwiedzać wszystkiego. By odebrać upominek wystarczy odwiedzić 5 z 7 miejsc.

Na wspólną zabawę zapraszają Komisja Europejska w Polsce oraz krakowscy partnerzy EDJ – Goethe-Institut Krakau, Istituto Italiano di Cultura di Cracovia, British Council Polska - oddział w Krakowie, Österreich Institut Kraków, Institut français de Pologne à Cracovie oraz Instytut Cervantesa w Krakowie.

www.edj.krakow.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.09.19, autor: blackrose)
Tagi: Siedem Cudów Europy, Europejski Dzień Języków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Kaminski Ralph
2
Coldplay
3
Łydka Grubasa
4
Schafter
5
Ostrowska Małgorzata
6
Happysad
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Łukasz Kośmicki
2
Ludovic Bernard
3
Marcin Głowacki
4
Luciano Onetti, Nicolas Onetti
5
Karim Ainouz
6
Rian Johnson
7
Monika Jordan-Młodzianowska
8
ike Flanagan
9
Roland Emmerich
10
Marcin Ziębiński
1
Minier Bernard
2
Majewska-Brown Nina
3
Ornacka Ewa
4
Amos Oz, Szira Chadad
5
Kalicińska Katarzyna
6
Rutherfurd Edward
7
Ziemiański Andrzej
8
Beckett Simon
9
Dahl Arne
10
Vonnegut Kurt
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Opera Krakowska w Krakowie
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Hanoch Levin
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia