Premierowe pokazy nowego spektaklu "Fantomy"

Gorąco zapraszamy na premierowe pokazy nowego spektaklu plenerowego Teatru Akt Fantomy.

27.09. godz. 19.00 Dziedziniec Teatru Akt Łaziebna 9
29.09. godz. 19.00 Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera

FANTOMY - spektakl plenerowy

"Wyruszamy w kosmos, przygotowani na wszystko (...). Ze skromności nie wypowiadamy tego głośno, ale myślimy sobie czasem, że jesteśmy wspaniali. Tymczasem, tymczasem to nie wszystko, a nasza gotowość okazuje się pozą. Nie chcemy zdobywać́ kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć́ Ziemię do jego granic (…). Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster. Nie wiemy, co począć z innymi światami. Wystarczy ten jeden, a już się nim dławimy”. Stanisław Lem, „Solaris”
Fabuła powieści prowadzona jest na dwóch równoległych poziomach: romantycznej historii miłosnej oraz opowieści filozoficznej w obliczu spotkania z Nieznanym, czyli myślącym Oceanem. W obu wypadkach, relacji międzyludzkich i międzygatunkowych, człowiek wykazuje brak umiejętności nawiązania prawdziwego kontaktu. Wciąż̇ aktualny i pobudzający wyobraźnię temat podroży kosmicznych, spotkań i prób nawiązania kontaktu z Obcymi połączony jest tu z rozważaniami nad kondycją człowieka, jego lękami oraz problemami w relacjach z drugim człowiekiem.
Teatr Akt jedynie dotyka powieści Lema, w żadnym razie nie opowiada jej, tworzy własną historię, opartą na motywach, ideach, a przede wszystkim obrazach snujących się w dziele. Wydobywa z niej przestrzenie kryjące się między słowami. Podchodzi do tematu z dystansem i delikatnym przymrużeniem oka.

W spektaklu wystąpią: Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marta Suzin, Marek Kowalski, Krzysztof Skarżyński, Tomasz Musiałowicz, Maciej Czarski, Antoni Borodziuk

Scenariusz, reżyseria – Agnieszka i Tomasz Musiałowicz
Muzyka – Dominik Strycharski
Współpraca scenograficzna - Roman Woźniak
Współpraca plastyczna – Anna Rudzińska
Projekcje – Maciej Białek, Szymon Cieślak / Dreamage, Jakub Musiałowicz
Realizacja światła – Adam Sztorc
Produkcja – Teatr Akt
Kurator projektu – Agnieszka Musiałowicz
Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa

Dodaj artykuł do:
(dodano 27.09.19, autor: blackrose)
Tagi: premierowe pokazy, Fantomy, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Tom Grennan
4
Molly Tuttle
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Ólafur Arnalds
9
Paul Weller
10
Steve Hackett
1
Mehdi Avaz
2
Michael Shanks
3
Darren Aronofsky
4
Samuel Van Grinsven
5
Guillaume Nicloux
6
Mike Flanagan
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Zach Cregger
9
Paolo Genovese
10
Paolo Cognetti
1
Mario Vargas Llosa
2
Kelsey Cox
3
Beatriz Serrano
4
Lucinda Riley
5
Anna Bailey
6
Elizabeth Jane Howard
7
Antoine Wilson
8
Ildefonso Falcones
9
Hanna Greń
10
Patrycja Pelica
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia