"Depresja i ciało": Zaopiekuj się mną nawet gdy nie będę chciał

9 października trafi do księgarń wznowienie ważnej książki, zatytułowanej "Depresja i ciało" Alexandra Lowena. Dowiecie się dlaczego tak trudno jest pomóc osobie bliskiej w depresji. Autor zgłębia także psychologiczne oraz kulturowe czynniki mogące wywołać depresję oraz pokazuje, w jaki sposób można ją pokonać.

Ludzie, którzy kochają, nie wpadają w depresję. Poprzez miłość wyrażają siebie, afirmują swoje istnienie i tożsamość. Człowiek pogrążony w depresji – powiada dr Alexander Lowen – traci kontakt z rzeczywistością, zwłaszcza z rzeczywistością własnego ciała. W tej inspirującej, pionierskiej pracy autor zgłębia kulturowe i psychologiczne czynniki, które przyczyniają się do tego stanu, i pokazuje, w jaki sposób możemy pokonać depresję – przede wszystkim odzyskując łączność z naszą fizyczną istotą i ucząc się rozpoznawać fizyczne przejawy naszych emocji. Wychodząc ze swoich rozległych doświadczeń z pacjentami cierpiącymi na depresję, proponuje serię prostych, a mimo to skutecznych ćwiczeń, które pomogą nam rozbudzić drzemiące w nas siły, pozwolą na pełne wyrażenie swej miłości i wyjątkowości, przywrócą nam duchowość i wiarę. Książka dr. Lowena jest ważna, ale i zajmująca dla poważnie zainteresowanego tematem czytelnika. Styl autora jest niezwykle klarowny, wolny od zawodowego żargonu i bardzo osobisty. „Publishers Weekly“ Dr Alexander Lowen (1910–2008), wybitny amerykański psychiatra i psychoterapeuta, początkowo był uczniem Wilhelma Reicha, po latach stworzył własne podejście terapeutyczne zwane bioenergetyką, której poświęcił ponad 60 lat życia. Jest autorem dwunastu książek na temat analizy bioenergetycznej, wśród nich: Wstęp do bioenergetyki, Miłość, seks i serce, Narcyzm – zaprzeczenie prawdziwemu ja, Duchowość ciała, Radość, Lęk przed życiem, Przyjemność. Polecamy inne książki Alexandra Lowena

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.09.2019, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Depresja i ciało, Alexander Lowen
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Maisie Peters
2
Blindead23
3
Crown Lands
4
Black Label Society
5
Arlo Parks
6
At the Gates
7
Bryan Ferry
8
Archive
9
Gorillaz
10
Kwiat Jabłoni
1
André Øvredal
2
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
3
Ildikó Enyedi
4
Dariusz Walusiak
5
David Merriman, Jim Sheridan
6
Łukasz Palkowski
7
Jan Komasa
8
Sarah Miro Fischer
9
Kleber Mendonça Filho
10
Sang-il Lee
1
Anna Kańtoch
2
Kyoichi Katayama
3
Samantha Young
4
Kerstin Holzer
5
Małgorzata Kalicińska
6
Ibtisam Azem
7
Martyna Wojciechowska
8
Claudia Pineiro
9
Stephen King
10
Alberto Moravia
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia