Przedpremierowy pokaz filmu "Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia" w Krakowie

Kino KIKA w Krakowie i Aurora Films zapraszają 13 października o godz. 19:00 na predpremierowy pokaz filmu "Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia". Seans odbywa się w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego.

Film czołowej macedońskiej reżyserki Teony Strugar Mitevskiej inspirowany jest wydarzeniami z 2014 roku, które wywołały falę dyskusji o roli kobiet we współczesnym świecie i kościele.
Akcja rozgrywa się w niewielkim miasteczku we wschodniej części Macedonii. Co roku w styczniu miejscowy pop wrzuca do rzeki drewniany krzyż, za którym do wody wskakują setki mężczyzn. Ten, komu uda się go wyłowić, może liczyć na szczęście i dobrobyt. Tak przynajmniej było do czasu, gdy sztuka ta powiodła się Petrunii.

Wśród lokalnej społeczności szok miesza się z wściekłością, bo jak to w ogóle możliwe, że kobieta miała czelność wziąć udział w męskim rytuale. Wybucha mały skandal, zwłaszcza że Petrunia nie zamierza ustąpić ani na krok.

Nagrody: Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie 2019 – Konkurs Główny – Nagroda Jury Ekumenicznego, Nagroda Gildii Filmowców

Film walczy  o nagrodę  Parlamentu Europejskiego Lux Film Prize Official Competition 2019, która przyznawana jest od 2007 roku.

13 października 2019 dzięki inicjatywie CICAE - Art Cinema(Confédération internationale des cinémas d'art et d'essai) i Sieci Kin Europa Cinemas po  raz czwarty odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego European Arthouse Cinema Day #artcinemaday. Święto to dotyczy zarówno kina jako formy przekazu artystycznego, jak i kin jako obiektów, bez których ten przekaz byłby niemożliwy.

Dodaj artykuł do:
(dodano 10.10.19, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia, przedpremierowy pokaz, Kraków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Iggy Pop
2
Schafter
3
Łydka Grubasa
4
Coldplay
5
Happysad
6
Kaminski Ralph
7
Ostrowska Małgorzata
8
Staszczyk Muniek
9
Slayer
10
Lipnicka Anita
1
Roland Emmerich
2
Luciano Onetti, Nicolas Onetti
3
Ludovic Bernard
4
ike Flanagan
5
Łukasz Kośmicki
6
Karim Ainouz
7
Rian Johnson
8
Marcin Głowacki
9
Monika Jordan-Młodzianowska
10
Kantemir Balagov
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Opera Krakowska w Krakowie
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Hanoch Levin
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia