"Made in Hong Kong. Kino czasu przemian" nowa publikacja Pięciu Smaków

Nowa publikacja Pięciu Smaków! Premiera książki "Made in Hong Kong. Kino czasu przemian" już na festiwalu

Biblioteka Pięciu Smaków powiększa się o kolejną pozycję. Na tegorocznym festiwalu premierę będzie miało nowe wydawnictwo: „Made in Hong Kong. Kino czasu przemian”, skupione na hongkońskiej kinematografii od lat osiemdziesiątych do dzisiaj, wydane wspólnie z Wydawnictwem w Podwórku.

Nowe kino Hongkongu oddycha rytmem politycznych przemian. W brawurowym kinie akcji, w familijnych komediach, świadomym kinie autorskim rezonują napięcia odczuwane przez mieszkańców państwa z terminem ważności, stojącego wobec perspektywy połączenia z chińskim wielkim bratem, a zarazem doświadczającego korzyści i problemów zaawansowanego kapitalizmu. To kinematografia będąca odbiciem mozaikowej tkanki metropolii, wyrosłej na doświadczeniach migrantów, zderzeniach kultur, ciężkiej pracy i bezczelnej odwadze. Dziś otwiera się przed nią ogrom możliwości – i równie wiele zagrożeń – związanych z bliskością spektakularnie rosnącej w siłę chińskiej branży filmowej. Jej losy powinny interesować nie tylko widzów i filmowców regionu: światowe kino prędzej niż później będzie musiało stanąć przed podobnymi wyzwaniami.

Zebrane w tomie głosy krytyków, filmoznawców i osób bezpośrednio związanych z branżą filmową pozwalają z wielu perspektyw poznać kino okresu burzliwych transformacji, zapoczątkowanych podpisaniem w 1984 roku deklaracji o przekazaniu brytyjskiej kolonii Chinom. Autorzy prezentują dorobek wybitnych reżyserów i reżyserek, odkrywają mniej znane oblicza hongkońskiego kina gatunkowego, analizują kulisy produkcji, tworząc wielowątkową opowieść o żywotnej, zaskakującej i pełnej kontrastów kulturze filmowej Hongkongu.


Spotkanie autorskie poświęcone książce odbędzie się w Kinie Muranów 16 listopada o godzinie 12:15.
Zanim książka trafi do sprzedaży w całej Polsce, będzie można ją nabyć w sklepikach festiwalowych w kinie Muranów i Kinotece oraz na stronie piecsmakow.pl
 

13. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie w dniach 13-20 listopada.

Organizator: Fundacja Sztuki Arteria

Więcej na stronie piecsmakow.pl
czytaj blog.piecsmakow.pl

mat. pras.

Dodaj artykuł do:
(dodano 18.10.2019, autor: wanilia)
Dział literatura
Tagi: Pięć Smaków, Made in Hong Kong. Kino czasu przemian, kino azjatyckie, literatura azjatycka, Kongkong, Chiny,Fundacja Sztuki Arteria
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
Bryan Ferry
3
Bring Me The Horizon
4
Black Label Society
5
Crown Lands
6
At the Gates
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Megadeth
1
Sarah Miro Fischer
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Kleber Mendonça Filho
4
Sang-il Lee
5
Giorgos Georgopoulos
6
Kirill Sokolov
7
Maggie Gyllenhaal
8
Jan Komasa
9
Joachim Trier
10
Łukasz Palkowski
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia