Premiera ksiażki "Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz" w Big Book Cafe

Big Book Cafe w Warszawie zaprasza 7 listopada o godz. 19:00 na spotkanie w ramach premiery książki "Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz".

Słyszało o nim wielu, ale osobiście poznać go mogli jedynie wybrani. O jego względy zabiegali m.in. Stanisław Dygat i Gustaw Holoubek. Uchodził za najsłynniejszego kota wśród celebrytów i największego celebrytę wśród kotów. W końcu sam Tadeusz Konwicki napisał biografię swojego pupila, a ilustracje do książki stworzyła żona pisarza, Danuta Konwicka. Teraz to urocze dzieło doczekało się druku!
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór wspomnień o słynnym kocie i o codziennym życiu rodziny Konwickich. Rozmawiają: Maria Konwicka, córka autorów biografii Iwana oraz Ludwika Włodek, prawnuczka Jarosława Iwaszkiewicza. Wieczór prowadzi Paweł Siwek z radiowej Dwójki.

Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Znak.

O książce:

Trudno uwierzyć, że charakterny i złośliwy kot Iwan nie jest wytworem literackiej fantazji Tadeusza Konwickiego, lecz pełnoprawnym członkiem rodziny Konwickich, przez osiemnaście lat zamieszkałym przy ulicy Górskiego w Warszawie. O jego względy zabiegali znani artyści, w stanie wojennym dostawał zagraniczne paczki ze smakołykami, a całkiem niedawno jego życie stało się podstawą musicalu-horroru „Zwierzoczłekoupiory".

„Ja się o niego troszczyłem, a on się troszczył o mnie. Jakaś jego obecność nadal trwa. I w tym nie ma żadnej bujdy" - kultowe teksty Tadeusza Konwickiego i ilustracje Danuty Konwickiej układają się w zupełnie nową książkę, ukrytą przez Tadeusza Konwickiego w jego najsłynniejszych powieściach. Genealogię Iwana rekonstruuje prawnuczka Jarosława Iwaszkiewicza Ludwika Włodek, a o tym, jak Iwan sprawił, by jego biografia wreszcie ujrzała światło dzienne, opowiada córka autorów Maria Konwicka.

O autorach książki:

Tadeusz Konwicki (1926–2015) – jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy współczesnych, autor m.in. „Sennika współczesnego", „Wniebowstąpienia" i „Małej apokalipsy", scenarzysta i reżyser (m.in. filmów „Ostatni dzień lata", „Jak daleko stąd, jak blisko", „Salto").

Danuta Konwicka (1930–1999) – graficzka, ilustratorka książek. Żona Tadeusza Konwickiego, córka Alfreda Lenicy i siostra Jana Lenicy.

Dodaj artykuł do:
(dodano 06.11.19, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz, Big Book Cafe, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Iggy Pop
2
Ostrowska Małgorzata
3
Coldplay
4
Łydka Grubasa
5
Kaminski Ralph
6
Schafter
7
Happysad
8
Van Buuren Armin
9
Baranovski
10
Nick Cave & The Bad Seeds
1
Ludovic Bernard
2
Łukasz Kośmicki
3
ike Flanagan
4
Marcin Głowacki
5
Rian Johnson
6
Roland Emmerich
7
Karim Ainouz
8
Monika Jordan-Młodzianowska
9
Luciano Onetti, Nicolas Onetti
10
Agnieszka Holland
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia