Pokaz włoskiego dokumentu "Ferrante Fever: gorączka czytania"

Big Book Cafe w Warszawie zaprasza 12 grudnia o godz. 19:00 na pokaz włoskiego dokumentu "Ferrante Fever: gorączka czytania".

Jak to możliwe, że autorka, której nikt nie widział, zachwyciła świat i stała się gwiazdą globalnej literatury? Czy ELENA FERRANTE jest starą, mądrą kobietą i mieszka w Neapolu?
A może to literacki pseudonim mężczyzny, który umiejętnie ukrywa się za powieściową trylogią o dwóch przyjaciółkach?

Zapraszamy na pokaz arcyciekawego włoskiego dokumentu "Ferrante Fever: gorączka czytania" pokazującego jej drogę do ogromnej popularności.

Czym zachwyca i doprowadza czytelników na skraj emocjonalnego uniesienia? Co czyni ją tak wpływową, że miłość wyznają jej najznamienitsi pisarze - Jonathan Franzen, Elizabeth Strout? Dlaczego opowieść o przyjaźni stała się bestsellerem w ponad 40 krajach?

Film dokumentalny łączy rodzaj śledztwa z wypowiedziami pisarzy, ekspertów, agentów literackich, tłumaczek jej powieści i księgarzy, którzy wymyślili określenie "Ferante Fever. A cytaty z nielicznych wywiadów i listów Eleny Ferrate układają się w jej komentarz do fenomenu, jakim się stała - poznajemy jej stosunek do literatury, świata i relacji z czytelnikiem.

Elena Ferrante to najbardziej popularna włoska pisarka naszych czasów i jednocześnie autorka bez twarzy. Jej ukryta pod pseudonimem prawdziwa tożsamość to jedna z największych tajemnic ostatnich dziesięcioleci. Nie przeszkodziło jej to wcale zyskać międzynarodowej popularności. Tzw. cykl neapolitański Ferrante, na który składają się powieści „Genialna przyjaciółka”, „Historia nowego nazwiska”, „Historia ucieczki” i „Historia zaginionej dziewczynki” przyciągnęły miliony fanów i spotkały się z uznaniem krytyków. W 2016 roku „Time” umieścił Ferrante na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie, choć nikt tak naprawdę nie wie, kim ona jest w rzeczywistości. Film jest portretem tej nietuzinkowej osobowości, która jest fenomenem naszych czasów. Przedstawia twórczość Ferrante, próbując ustalić przyczyny jej niezwykłego sukcesu. Kręcony we Włoszech i USA łączy fragmenty wystąpień na jej temat z wywiadami z krytykami, reżyserami, księgarzami, redaktorami i autorami takimi jak Jonathan Franzen czy Elizabeth Strout. Eksploruje głęboko intymne pisarstwo Ferrante, analizuje jej wybór bycia anonimową, co wywołało bezprecedensową debatę w świecie kultury, a spowodowało także fakt, że dla wielu ta anonimowa postać stała się dziś prawdziwą pisarską ikoną.

Reżyseria: Giacomo Durzi
Kraj produkcji: Włochy
Czas trwania:  76 min

Przygotujemy miejsca siedzące nienumerowane.
Decyduje kolejność wejść.
Pokaz jest bezpłatny.
Będziemy wdzięczni, jeśli kupicie u nas napój, posiłek albo książek i wesprzecie w ten sposób działalność Fundacji "Kultura nie boli".

Partnerem pokazu jest Millennium Docs Against Gravity

Dodaj artykuł do:
(dodano 02.12.19, autor: blackrose)
Tagi: Big Book Cafe, Ferrante Fever: gorączka czytania, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Kaminski Ralph
2
Coldplay
3
Łydka Grubasa
4
Schafter
5
Ostrowska Małgorzata
6
Happysad
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Monika Jordan-Młodzianowska
2
Łukasz Kośmicki
3
Luciano Onetti, Nicolas Onetti
4
ike Flanagan
5
Marcin Głowacki
6
Rian Johnson
7
Ludovic Bernard
8
Roland Emmerich
9
Karim Ainouz
10
Marcin Ziębiński
1
Minier Bernard
2
Dahl Arne
3
Riley Lucinda
4
Simons Paullina
5
Amos Oz, Szira Chadad
6
Gołkowski Michał
7
Vonnegut Kurt
8
Goldberg Danny
9
Rutherfurd Edward
10
Kortko Dariusz , Pietraszewski Marcin
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Opera Krakowska w Krakowie
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Hanoch Levin
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia