Koncert Karnawałowy Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z.Herberta zaprasza 18 stycznia 2020 roku o godz. 19:00 na koncert karnawałowy Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Antoniny Poli Banaś.  

W programie arie z opery Carmen oraz Tańce węgierskie Johannesa Brahmsa. Pierwszy raz w Regionalnym Centrum Kultury wystąpią soliści: kołobrzeżanka, mezzosopranistka, na co dzień związana z poznańską sceną muzyczną oraz niezwykle muzykalny baryton - David Roy.

Iwona Wall Absolwentka Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, obecnie studentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale wokalno- aktorskim. Początek swojej drogi artystycznej zawdzięcza Zespołowi Piosenki i Tańca „Tirlitonki” z Kołobrzegu, którego była członkinią przez 12 lat. Wraz z zespołem „Tirlitonki” występowała na scenach w Polsce i za granicą oraz została laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Swoje zainteresowania związane ze śpiewem rozwija pod okiem wybitnych instruktorów. Od 2014 członkini Towarzystwa Muzycznego Schola Cantorum Posnanensis, z którym realizuje wiele projektów muzycznych i edukacyjnych. Uczestniczyła w nagraniu płyty jubileuszowej z okazji 25-lecia Towarzystwa Muzycznego Schola Cantorum Posnaniensis, brała udział między innymi: w Festiwalu Mozartowskim „Mozart OFF” organizowanym przez Warszawską Operę Kameralną. W 2015 roku na scenie Teatru w Grudziądzu wykonała partię Łucji w spektaklu operowym „Zamek na Czorsztynie” Karola Kurpińskiego. W 2019 kreowała partię Jadwigi z spektaklu „Kontuszowy Moniuszko” w reżyserii Krzysztofa Cicheńskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. W sierpniu 2019 swoim występem uświetniła Galę Wyborów Miss Polski Stanu Illinois w Chicago. W 2018 roku dołączyła do Poznańskiego Chóru Kameralnego Poznań Chamber Choir, z którym realizowała różnorodne projekty muzyczne m. in. na deskach scen Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Gorzowskiej, Filharmonii Szczecińskiej i wielu innych. Wraz z chórem uczestniczyła w nagraniu płyty z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich pod okiem znakomitych pedagogów m.in. Jadwigi Rappe, Jacka Laszczkowskiego, Evy Blahovej, Valerie Girard, James’a Grey’a, Brygidy Bziukiewicz- Kulig, Bożeny Harasimowicz, Jadwigi Gałęskiej- Tritt, Anny Jeremus- Lewandowskiej.Miała okazję współpracować z wybitnymi dyrygentami t.j. Krzysztof Penderecki, Przemysław Neumann, Jose Maria Florencio, Maciej Figas, Bartosz Michałowski, Warcisław Kunc, Łukasz Borowicz, Jan Zarzycki i wielu innych.Jako wokalistka realizuje wiele projektów edukacyjnych, estradowych i teatralnych występując na scenach teatrów i filharmonii, w kraju i za granicą.
David Roy – baryton. Na swoim koncie ma wiele sukcesów na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach wokalnych, m.in. II miejsce na III Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria” w Katowicach, I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku, Grand Prix na XIV Ogólnopolskim Konkursie Moniuszkowskim „Aria i Pieśń Wieczorna” w Białymstoku. Debiutował rolą Figara w „Cyruliku Sewilskim” Gioachina Rossiniego na Scenie Kameralnej Opery Nova w ramach 11. Międzynarodowego Operowego Forum Młodych, a w lutym 2019 roku zadebiutował na dużej scenie Opery Nova rolą Belcora w spektaklu „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego. We wrześniu 2019 roku śpiewał w Filharmonii Narodowej w ramach koncertu „Paprocki In Memoriam”. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu Adama Zdunikowskiego.

Kołobrzeska Orkiestra Kameralna powstała w marcu 2019 roku z inicjatywy kołobrzeżanki Antoniny Poli Banaś. Trzon zespołu stanowi szesnastu muzyków, absolwentów akademii muzycznych, związanych z województwami zachodniopomorskim i pomorskim. Do tej pory wykonali z sukcesem dzieła Pergolesiego, Vivaldiego, Nowowiejskiego, Chopina i Kilara. Ich występy w Kołobrzeskiej Bazylice Mniejszej i regionalnym Centrum Kultury zgromadziły komplet widzów, a recenzje podkreślają oryginalne brzmienie i dojrzałość muzyczną. Do najnowszych sukcesów należy entuzjastyczne przyjecie koncertu Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej w Sztokholmie. W interpretacji Kołobrzeskiej Orkiestry publiczność usłyszała dzieła Fryderyka Chopina, Feliksa Nowowiejskiego i Wojciecha Kilara. Młodzi muzycy są otwarci na wszelkiego rodzaju projekty, czego dowodem jest wzięcie udziału w koncercie organizowanym przez Polską Żeglugę Baltycką "Chopin on a wave". Wraz z Kołobrzeską Orkiestrą Kameralną koncertowali wybitni soliści, tacy jak Joanna Tylkowska-Drożdż, Ewa Zeuner, Miłosz Sroczyński, Adam Vogelsinger.

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.01.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Koncert Karnawałowy Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Marilyn Manson
2
Mikromusic
3
Krzysztof Zalewski
4
Cleo
5
Cerekwicka Kasia
6
Hurts
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Lech Majewski
2
Diao Yinan
3
Kōji Fukada
4
Florian Henckel von Donnersmarck
5
Daniel Cohen
6
Jan Holoubek
7
Wang Xiaoshuai
8
Stéphane Haskell
9
Maria Sødahl
10
Marek Lechki
1
Falcones Ildefonso
2
Jodko-Kula Elżbieta
3
Lackberg Camilla
4
Niemczynow Anna H.
5
Minier Bernard
6
Sykes Sam
7
Stelar Marek
8
Tolkien John Ronald Reuel
9
Babina Natałka
10
Borkowski Przemysław
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia