Formacja Algiers prezentuje klip do utworu "We Can't Be Found"

Formacja Algiers zaprezentowała klip do utworu "We Can't Be Found". Świeżynka pochodzi z wyczekiwanego trzeciego albumu "There Is No Year".

Premiera albumu nastąpi już 17 stycznia 2020 roku.

Hipnotyzująca wizualizacja sinusoidalnej, dubowej piosenki, którą buduje strzelisty, kaskadowy refren, napędzany mocną partią wokalną frontmana Franklina Jamesa Fishera, został wyreżyserowany przez Iana Cone’a.

“Jako twórca filmowy zawsze uważam, że najbardziej udane są teledyski, które są refleksyjne i przekazują słuchaczowi nastrój utworu” - mówi gitarzysta Lee Tesche. “W tym przypadku współpracowaliśmy z artystą Lloydem Benjaminem, próbując użyć niektórych jego rzeźb w bardziej abstrakcyjny sposób, odnosząc się do miejskich dystopijnych widoków znajdujących się w filmach niemieckich ekspresjonistów z lat trzydziestych. Rezultat ma być gdzieś pomiędzy niepokojącym dziełem Dariusa Khondji, a scenografią “Gabinetu Doktora Caligari” lub “Metropolis” Fritza Langa.”.

‘We Can't Be Found’ pojawia się po ‘Void’, któremu towarzyszył nagrany na żywo teledysk w rodzinnym mieście zespołu, w Atlancie, a także teledysk do ‘Dispossession’, nakręcony w Noisy-le-Grand na przedmieściach Paryża.

Guardian opisał ten drugi utwór jako “mocny jak zawsze dzięki wokalom Franklina Jamesa Fishera, wzmocnionych przez gospelowe partie wokalne, będący hymnowym stawieniem czoła represji.”.

Rok 2020 Algiers rozpoczynają od z serii amerykańskich występów w sklepach w tygodniu ukazania się płyty, a następnie 5 lutego Algiers pojawi się w Londynie gdzie zagra w Village Underground, dalej ruszając z koncertami po Brighton, Manchesterze, Glasgow i Leeds, by później kontynuować europejską i północnoamerykańską trasę (20 lutego 2020 roku zagrają w warszawskich Hybrydach).


"There Is No Year" został nagrany w 2019 roku w Nowym Jorku, przez przyjaciół z dzieciństwa i mieszkańców Atlanty Franklina Jamesa Fishera, Ryana Mahana i Lee Tesche, a także perkusistę Matta Tonga (ex-Bloc Party) i przy udziale producentów Randalla Dunna (Sunn O))), Earth, Oren Ambarchi) i Bena Greenberga (Zs, Uniform, The Men).
Album swój tytuł zaczerpnął od identycznie zatytułowanej powieści pisarza i kolegi z Atlanty Blake’a Butlera, będącej główną inspiracją dla zespołu podczas tworzenia albumu.

‘There Is No Year’ obejmuje przyszłościowe myślenie o post-punkowym R&B uwięzione w sercu ATL; do industrialnych pejzaży dźwiękowych Scotta Walkera z czasów 4AD lub okresu berlińskiego Iggy'ego Popa i Davida Bowiego; czegoś w rodzaju syntetycznego syna Marvina Gaye’a i Fever Ray. Mocno uderzająca sekcja rytmiczna multiinstrumentalisty Ryana Mahana i Matta Tonga (ex-Bloc Party) porusza się od zaraźliwego zagrożenia ścieżki dźwiękowej science fiction do bigbandowego majaczenia w gorączce.

Tracklista:

1. There Is No Year

2. Dispossession

3. Hour of the Furnaces

4. Losing is Ours

5. Unoccupied

6. Chaka

7. Wait for The Sound

8. Repeating Night

9. We Can’t Be Found

10. Nothing Bloomed

11. Void

Dodaj artykuł do:
(dodano 10.01.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Algiers, klip, nowa płyta, We Can't Be Found, There Is No Year
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Obel Agnes
2
KARAŚ/ROGUCKI
3
Przybysz Paulina
4
O.S.T.R.
5
Tame Impala
6
Morrone Michele
7
Sepultura
8
Osbourne Ozzy
9
Metheny Pat
10
Królik Bartek
1
Donato Carrisi
2
Ladj Ly
3
Autumn de Wilde
4
Xavier Dolan
5
Guy Ritchie
6
Monia Chokri
7
Cathy Yan
8
Tom Waller
9
Justine Triet
10
Warwick Thornton
1
Michał Siegoczyński
2
Reginald Rose
3
Marcin Szczygielski
4
Moises Kaufman
5
Pam Gems
6
Siemion Złotnikow
7
Ray Cooney
8
Aleksandra Wolf
9
Torben Betts
10
Marek Modzelewski
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia