Jonathan Wilson prezentuje utwór "In Heaven Making Love"

Amerykań muzyk - Jonathan Wilson podzielił się kolejnym muzycznym zwiastunem, który zapowiada najnowszy krążek "Dixie Blur". Utwór "In Heaven Making Love", jak mówi artysta napisał w trasie po Hiszpanii. Tym razem muzyk zastosował zupełnie inne podejście niż przy pracy nad albumem "Rare Birds" i końcowy efekt okazała się strzałem w dziesiątkę.

„Dixie Blur” trafi do sprzedaży 6 marca nakładem wytwórni Bella Union. Uznany artysta, multiinstrumentalista i producent (Father John Misty, Laura Marling, Dawes) spędził większość 2017 i 2018 r. w trasie z Rogerem Watersem pełniąc funkcję dyrektora muzycznego, grając na gitarze oraz śpiewając partie Davida Gilmoura. Po dość intensywnym koncertowym okresie Jonathan porzucił dom i studio w Los Angeles i wyruszył w podróż do Nashville, aby rozpocząć pracę nad nowym projektem z grupą utalentowanych muzyków oraz współproducentem Patem Sansonem z zespołu Wilco. Najnowsze dzieło Wilsona to najbardziej osobisty materiał jaki do tej pory napisał artysta.

15 lat temu Jonathan przeniósł się z rodzinnej Karoliny Północnej do Los Angeles, gdzie dość szybko stał się integralną częścią tamtejszej muzycznej społeczności i zyskał szacunek jako artysta i producent. To właśnie w LA powstały jego trzy krążki - „Gentle Spirit” (2011 r.), „Fanfare” (2013 r.) oraz „Rare Birds” (2018 r.).

Dla „Dixie Blur” wybrał zupełnie inną drogę. Utwory na płycie nawiązują do jego południowych korzeni, zarówno muzycznie jak i personalnie. Nowy materiał został zarejestrowany w legendarnym Sound Emporium Studio we współpracy z wyjątkowymi muzykami takimi jak: Mark O’Connor (skrzypce), Kenny Vaughan (gitara) Dennis Crouch (gitara basowa), Russ Pahl (gitara pedal steel), Jim Hoke (harmonijka), Jon Radford (perkusja) oraz Drew Erickson (klawisze). Za miks utworów odpowiedzialny jest sam Jonathan.

Dodaj artykuł do:
(dodano 10.01.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Jonathan Wilson, In Heaven Making Love, nowa płyta 2020, Dixie Blur
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Królik Bartek
2
KARAŚ/ROGUCKI
3
Przybysz Paulina
4
Metheny Pat
5
Sochacka Kaśka
6
Tame Impala
7
Morrone Michele
8
Obel Agnes
9
O.S.T.R.
10
Sepultura
1
Autumn de Wilde
2
Guy Ritchie
3
Xavier Dolan
4
Monia Chokri
5
Tom Waller
6
Ladj Ly
7
Justine Triet
8
Donato Carrisi
9
Cathy Yan
10
Elia Suleiman
1
Ray Cooney
2
Reginald Rose
3
Marcin Szczygielski
4
Moises Kaufman
5
Pam Gems
6
Siemion Złotnikow
7
Ray Cooney
8
Aleksandra Wolf
9
Torben Betts
10
Martyna Majok
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia