Kvelertak w Polsce!

Norweski rockowo-metalowy zespół wystąpi 8 marca 2020 roku w krakowskim Klubie Kwadrat. 

„Tego lata zagraliśmy na kilku największych festiwalach. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby ponownie wyruszyć w trasę z nowym albumem i świeżą energią. Rok 2020 będzie wielkim rokiem dla Kvelertak i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć zarówno starych, jak i nowych fanów!” – Kvelertak

Kvelertak (czyli ‘pełna kontrola’, wymawiany «Kuh-vell-er-taaaak») słynie z niezwykłego połączenia klasycznego rock’n’rolla z lat 70. i norweskiego black metalu. Grupa powstała w Stavanger w 2017 roku.

Od początku kariery Kvelertak zdobył cztery norweskie nagrody Grammy, w tym za najlepszy debiut w 2010 roku oraz najlepszy album rockowo-metalowy za wszystkie wydane albumy.

Kvelertak skład zespołu:

Vidar Landa (gitara)
Marvin Nygaard (gitara basowa)
Bjarte Lund Rolland (gitara)
Maciek Ofstad (gitara)
Kjetil Gjermundrød (perkusja)
Ivar Nikolaisen (wokal)
Kvelertak koncerty
Koncerty Kvelertak porywają wszystkich! W ostatnich latach Kvelertak dzielił scenę z Converage, Mastodon, Ghost, Slayer i Metallica. Do wielkich fanów zespołu zalicza się również frontman zespołu Metallica - James Hetfield!

Zespół wciąż zaskakuje jeszcze większymi riffami i jeszcze cięższymi brzmieniami. Kvelertak, na czele z nowym liderem - Ivarem Nikolaisen, na początku 2019 roku wyruszył w europejską trasę koncertową jako gość specjalny zespołu Mastodon. Lato dla grupy jest równie pracowite - zespół jest w trakcie trasy po europejskich festiwalach. Po zakończeniu sezonu festiwalowego powrócą do studia, by rozpocząć nagrania do kolejnego, czwartego już albumu.

„Nowy frontman Kvelertak jest gotowy do pracy. Ivar Nikolaisen jest liderem Kvelertak od niecałego roku, ale udowodnił, że zasługuje na tę rolę”- KERRANG

Planet of Zeus
Planet of Zeus to heavy rockowy zespół z Aten. W swoim muzycznym dorobku mają 3 albumy studyjne. "Eleven the hard way", został wydany w kwietniu 2008 roku, za pośrednictwem Casket Music/ Copro Records (UK).

Znani z niekończących się ciężkich riffów, mocnych wokali i tanecznego rytmu, zespół postanowił "przemieszać talię kart" i wyruszyć w nowy kierunku muzycznym, obejmującym czysty, ale przejmujący wokal i nowo odnalezione poczucie dynamiki. Ta mieszanka wydaje się ustanawiać charakterystyczny dźwięk dla Planet of Zeus, który zabiera słuchacza w podróż przez całą historię ciężkiej muzyki. Od Lynyrd Skynyrd do Mastodon, Allman Brothers Band do Queens Of The Stone Age i AC/DC do Clutch.

Dodaj artykuł do:
(dodano 14.01.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Kvelertak, Kraków, koncert 2020, Klub Kwadrat
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Marilyn Manson
2
Mikromusic
3
Krzysztof Zalewski
4
Cleo
5
Cerekwicka Kasia
6
Hurts
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Lech Majewski
2
Diao Yinan
3
Kōji Fukada
4
Florian Henckel von Donnersmarck
5
Daniel Cohen
6
Jan Holoubek
7
Wang Xiaoshuai
8
Stéphane Haskell
9
Maria Sødahl
10
Marek Lechki
1
Falcones Ildefonso
2
Jodko-Kula Elżbieta
3
Lackberg Camilla
4
Niemczynow Anna H.
5
Minier Bernard
6
Sykes Sam
7
Stelar Marek
8
Tolkien John Ronald Reuel
9
Babina Natałka
10
Borkowski Przemysław
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia