Sebadoh w Warszawie już 19 marca

19 marca w warszawskich Hybrydach wystąpi zespół Sebadoh.

Minęło już sześć lat odkąd Sebadoh wydał swoją ostatnią płytę, dlatego też premiera dziewiątego albumu „Act Surprised”, wydaje się być nieco opóźniona. Tak naprawdę jest to dość szybkie tempo jak na legendy lo-fi indie rocka. W końcu między wydanym w 2013 roku „Defend Yourself”, a jego poprzednikiem „The Sebadoh” była 14-letnia przerwa, więc tak naprawdę 6 lat to nic. Poza tym trio - Lou Barlow, Jason Loewenstein i Bob D’Amico – ma całkiem dobry powód. „Lou jest zawsze porywany przez grupę Dinosaur Jr. na te zabawne i emocjonujące rock’n’rollowe trasy na wyższym poziomie”, śmieje się Loewenstein, „więc w momencie kiedy go odzyskaliśmy musimy na nowo rozpalić ogień”. To właśnie zrobiło trio nagrywając 15 nowych utworów z Justinem Pizzoferrato, twórcą odpowiedzialnym za wiele albumów Dinosaur Jr. Nagrania stworzone w Sonelab w Easthampton w Massachusetts oznaczały zmianę w podejściu do zespołu, który nie tylko sam wyprodukował poprzednią płytę, ale także poświęcił trochę więcej czasu niż zwykle na jej ukończenie. Podejście Loewenstein’a jest podobne, ale jego piosenki są bardziej niespokojne, co jest odzwierciedleniem odczuwanego niepokoju, który można usłyszeć w postrzępionych, ciężkich basach „Stunned” i „Battery”. To coś, co, jak mówi, jest potęgowane przez czasy zaawansowanych technologii, zwłaszcza rosnącą dominację telefonów komórkowych i Internetu w naszym codziennym życiu. W tym temacie „Act Surprised” to ważny album na współczesne czasy. Chociaż zachowuje kwintesencję charakterystycznych cech, które zdefiniowały Sebadoh w ciągu niezwykłej 30-letniej kariery, jest to również płyta, która rzuca nowe światło na zespół, odświeżając go i odkrywając nowe kierunki z najlepszym co zespół ma do zaoferowania.

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.01.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Sebadoh, Warszawa, koncert, Hybrydy
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Królik Bartek
2
KARAŚ/ROGUCKI
3
Przybysz Paulina
4
Metheny Pat
5
Sochacka Kaśka
6
Tame Impala
7
Morrone Michele
8
Obel Agnes
9
O.S.T.R.
10
Sepultura
1
Autumn de Wilde
2
Guy Ritchie
3
Xavier Dolan
4
Monia Chokri
5
Tom Waller
6
Ladj Ly
7
Justine Triet
8
Donato Carrisi
9
Cathy Yan
10
Elia Suleiman
1
Ray Cooney
2
Reginald Rose
3
Marcin Szczygielski
4
Moises Kaufman
5
Pam Gems
6
Siemion Złotnikow
7
Ray Cooney
8
Aleksandra Wolf
9
Torben Betts
10
Martyna Majok
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia